Zavrieť

Porady

Aký internet?

Potrebujem poradit,končí nám zmluva s telekomom na internet a chcem vediet,či náhodou niekto v poslednom čase neriešil výber spoločnosti ktorá poskytuje internet...teda či má niekto lepšiu ponuku ako telekom,alebo či si máme zmluvu aj dalej predlžit v tejto spoločnosti...nesledujem to kto a aké ceny majú a tak preto chcem poradit od niekoho kto sa vyzná alebo od niekoho kto riešil podobný problém nedávno... dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlbertM je offline (nepripojený) AlbertM

    AlbertM
    Som práve v štádiu prechodu a mám zatiaľ takúto skúsenosť,18.3 končila viazanosť v T-Com 24.3 som podal výpoveď (musíš podať do 25-teho v mesiaci inak ti pridajú jeden mesiac) od 1.4 beží výpovedná lehota v T-Com tak som 2.4 šiel do predajne ORANGE a za hodinku som odchádzal aktívnym kredit-internetom s 5GB dát a modemom HUAWEI E173 celé za 1€ a s podpísanou zmluvou na DSL 6/0,512 s termínom pripojenia 1.5, keďže do 30.4 ešte beží T-Com Turbo-3 6/0,512. No a v predajni som zažil prekvapenie, nakoľko som bol podrobne oboznámený so všetkými detailmi zmluvy, ako napr. možnosť zmeny rýchlosti hore aj DOLU, možnosť kedykoľvek počas viazanosti si na 1 až X mesiacov požičať modem za poplatok 0,99€ mesačne a kedykoľvek ho vrátiť, a ešte aj upozornenie na výšku zmluvnej pokuty pri vypovedaní zmluvy počas viazanosti!!! Čo väčšina predajcov zamlčí a nájdeš ju až v podrobnom cenníku alebo VOP. A to som pre mizerný prístup k zákazníkom od ORANGE v 2010 odišiel mobil-číslom do T-Mobil. No a dnes som mal telefonát zo servis-strediska T-Com a dohodli sme termín kontroly linky (napriek 6 rokov spoľahlivo fungujúcemu netu) a prepojenie na ORANGE na 18.4 Lokalita Bratislava - okolie.

    http://www.speedtest.net/result/1887845131.png
    Naposledy upravil AlbertM : 11.04.12 at 11:42

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    mam telekom a pred par dnami som predlzil,mne sa zdaju v pohode sice ma obrali za tie roky uz o tazke prachy ale je to dost spolahlive a to sa ceni.teraz mam 100dni zadarmo potom nakych 18-19€ a tiez maju v juni zvysovat rychlost na dvojnasobok.ale keby u nas bol UPC tak pravdepodobne e-migrujem

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    cakaj oni ti zavolaju a daju ponuku aby ste ostali. telekom som mal a kvalita sluzby - na jednotku. vypadol mozno 2x za 2 roky, nemozem nic zle povedat. teraz mam orange fibernet a neni to zle aj ked sa mi zda ze video pomalsie taha, no neviem. a mam to len preto lebo neda sa dat antik inac by som mal ten, tiez v pohode internet a len 3 mesacna viazanost.

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    telekom ?

    20eur a 2mpbs?

    za 20eur mate optiku, alebo v zapadnych krajinach INY internet

    telkom su nAZI !!!

    jednoznacne nieco ine, ako tych UZerNIkov...

    hod lokalitu, aspon obec a poradime co najlepsie

    podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

    podhygmin:-)
    mr2 Pozri príspevok
    cakaj oni ti zavolaju a daju ponuku aby ste ostali. telekom som mal a kvalita sluzby - na jednotku. vypadol mozno 2x za 2 roky, nemozem nic zle povedat. teraz mam orange fibernet a neni to zle aj ked sa mi zda ze video pomalsie taha, no neviem. a mam to len preto lebo neda sa dat antik inac by som mal ten, tiez v pohode internet a len 3 mesacna viazanost.
    Hm,len potom nechapem preco si sračku vymenil za este vacsiu sračku.Jednoznacne UPC.

    http://www.upc.sk/rychly-internet/


    25/2 za 9,90 od UPC cez wifi.

    Naposledy upravil podhygmin:-) : 16.03.12 at 05:41

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Mám Turbo 2 od Telekomu za18€, rozmýšľam nad Orange,je za 12€ a vraj s lepším dounloadom. Okrem ceny je tam niečo čo by mohlo byť plusom či mínusom oproti terajšiemu pripojeniu, zaujíma ma priama skúsenosť a ako prebieha zmena poskytovateľa? Skrátka celkové pre a proti.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    som na oranžovej optike, platba mesačne za 19,90 € pripojenie v tabulke.....




    a to bol slabý výsledok

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    lokalita Bojnice...v telekome máme turbo2 za 18 eur,ako Taserda...
    Naposledy upravil ja.nus.ka34 : 12.03.12 at 16:20

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    podhygmin:-) Pozri príspevok
    Hm,len potom nechapem preco si sračku vymenil za este vacsiu sračku.Jednoznacne UPC.

    http://www.upc.sk/rychly-internet/


    25/2 za 9,90 od UPC cez wifi.

    Aj ja ho mám, ale takýto výsledok som ešte nedosiahol. Iba na ich teste trochu lepšie.

    AlbertM je offline (nepripojený) AlbertM

    AlbertM
    Ak máš Turbo 2 (2/0,384) od telekomu, môžeš aj Orange 3/0,512 (rýchlejšie ako turbo2) http://www.orange.sk/web/internet /internet-na-doma-dsl.html za 11,99 mesačne. Prechod môže chvíľu trvať max mesiac ale zas dostaneš bezplatne 3G modem s 5Gb dát kreditom zadarmo. A ešte k Telekomu. Výpoveď musíš podať do 25-teho v mesiaci a 1 mesiac výpoveď lehota ti bude plynúť od 1-vého nasledujúceho mesiaca. Teda napr. do 25.3 podáš výpoveď a službu ti ukončia 30.4. no a v Orange si podaj žiadosť začiatkom apríla.

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    dakujem všetkým za rady a názory :-) ešte máme chvíľu čas na rozhodnutie,tak porozmýšľame...

    laceti je offline (nepripojený) laceti

    laceti
    zdravim,ja mam net od SWANu zatial som nemal problem s netom,aj rychlost je vyborna a casovo neobmedzene data to vsetko za15.50e mes.,dokonca za1e Vam predaju aj WIFI router ale tam sa treba zaviazat min.na 2r,podmienka je aby ste mali pevnu linku zavedenu.
    laceti plati to pre cele slovensko,SWAN je od BB,ja som Z BA

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    KoxXxo Pozri príspevok
    Obrovskú úlohu zohráva lokalita kde sa pripájaš.
    ano, pravda.

    mne napriklad menej zalezi na cene, ako na spolahlivosti. Prestriedala som ich dost a jediny bezproblemovy v mojom pripade bol Slovanet.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Zverte sa so skúsenosťou z prechodu od Telekomu k Orange na metalickej sieti. Telekom mám pomerne stabilný, Orange láka cenou a rýchlosťou.Lokalita Košice okolie.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Tak sa niečo deje aj v Telekome a u ďalších poskytovateľov. Zvyšujú rýchlosti, viac je to rozpísané na stránke zive.sk . Platí že je dôležité kto kde býva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.