Zavrieť

Porady

DDP zamestnávateľ

Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť: patrí príspevok na doplnkové dôchodkové pripoistenie od zamestnávateľa k úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti? Už som sa raz pýtala, jeden mi odpísal tak, a jeden inak a takže som znova tam, kde som bola. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jalenka
    Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť: patrí príspevok na doplnkové dôchodkové pripoistenie od zamestnávateľa k úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti? Už som sa raz pýtala, jeden mi odpísal tak, a jeden inak a takže som znova tam, kde som bola. Ďakujem.
    Áno, pokiaľ máš na mysli, či sa zdaňujú. Tieto príspevky sú považované ako príjme a treba ich zahrnúť do základu dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jalenka
    Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť: patrí príspevok na doplnkové dôchodkové pripoistenie od zamestnávateľa k úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti? Už som sa raz pýtala, jeden mi odpísal tak, a jeden inak a takže som znova tam, kde som bola. Ďakujem.
    Áno patrí medzi príjmy, podliehajúce zdaneniu zo ZČ.
    Naposledy upravil Tweety : 09.02.06 at 08:55

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Dobre príspevok zamestnávateľa do príjmu to patrí, ale zároveň si to zamestnanec može v RZD uplatniť včetne svojho príspevku na DDP do nezdaniteľných častí základu dane, nie? Lebo ked požiada DDP individ. o výpis zaplatených príspevkov za kal. rok, tak to tam má včetne príspevku aj za zamestnávateľa!Lebo čo som na stránke čítala predtým je to žmiešané hrušky s jablkami a samé protichodné odpovede.Dosť súrne by som prosila, kto môže k tomu fundovane zaujať postoj.Ď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    deha
    Dobre príspevok zamestnávateľa do príjmu to patrí, ale zároveň si to zamestnanec može v RZD uplatniť včetne svojho príspevku na DDP do nezdaniteľných častí základu dane, nie? Lebo ked požiada DDP individ. o výpis zaplatených príspevkov za kal. rok, tak to tam má včetne príspevku aj za zamestnávateľa!Lebo čo som na stránke čítala predtým je to žmiešané hrušky s jablkami a samé protichodné odpovede.Dosť súrne by som prosila, kto môže k tomu fundovane zaujať postoj.Ď.
    Príspevok zamestnávateľa podlieha dani, teda zahrňame ho do príjmu zamestnanca, podliehajúcemu dani. Zároveň je daňovým nákladom zamestnávateľa.
    Zamestanec si v RZD môže uplatniť len svoje odvedené príspevky.
    Naposledy upravil Tweety : 09.02.06 at 15:51

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    deha
    Dobre príspevok zamestnávateľa do príjmu to patrí, ale zároveň si to zamestnanec može v RZD uplatniť včetne svojho príspevku na DDP do nezdaniteľných častí základu dane, nie? Lebo ked požiada DDP individ. o výpis zaplatených príspevkov za kal. rok, tak to tam má včetne príspevku aj za zamestnávateľa!Lebo čo som na stránke čítala predtým je to žmiešané hrušky s jablkami a samé protichodné odpovede.Dosť súrne by som prosila, kto môže k tomu fundovane zaujať postoj.Ď.
    Zo základu dane si môžeš odpočítať iba príspevky na DDP/DDS, ktoré si si platila Ty ako zamestnanec. Hovorí o tom konkrétne § 11 ods. 5ň zák. o DzP:
    "Príspevky daňovníka na doplnkové dôchodkové sporenie podľa odseku 1 písm. c)..."

    Príspevky zamestnávateľa nie sú odpočítateľnou položkou. Neverí, že by Ti tu poskytol niekto opačnú odpoveď.

    DDP Ti možno poskytne vo výpise o zaplatených príspevkoch informáciu o zaplatených príspevkoch zamesnaávateľa, ale Ty si môžeš uplatniť len svoje príspevky.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Chcem Vás poprosiť o radu :

    Sú príspevky zamestnávateľa na DDS už zahrnuté v "Úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov"? Alebo ich mám ešte pripočítať k ZD?

    Myslím si, že už sú tam započítané, len nie som si istá.

    Veľmi pekne Vám dakujem za odpoved

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ak boli priebežne mesačne zdaňované, tak by tam mali byť zahrnuté.Skontroluj si Úhrn príjmov so mzdovým listom.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem ti

    Nemôžem to skontrolovať, lebo mi to doniesol klient

    katjab je offline (nepripojený) katjab

    katjab
    katka50 Pozri príspevok
    A klient Ti doniesol Potvrdenie o príjmoch zo záv.činnosti?
    Ak áno, tak je to tam zahrnuté?

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Mám od klienta potvrdenie.

    Hore je Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov a v spodnej časti je ešte aj zvlášť uvedený príspevok zamestnávateľa na DSS. ČI je to tam zahrnuté, to neviem

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ak bol príspevok zamestnávateľa na DDS mesačne zdaňovaný tak by mal byť zahrnutý aj v Úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov. A nakoniec za Potvrdenie je zodpovedný ten, kto ho vystavil.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dobre teda

    dakujem pekne

    Budem teda brať, že príspevok je zahrnutý v Úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov a nebudem ho pripočitávať k ZD.

    ešte raz dakujem

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Hore je Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov a v spodnej časti je ešte aj zvlášť uvedený príspevok zamestnávateľa na DSS. ČI je to tam zahrnuté, to neviem

    V spodnej časti Potvrdenia je DDS príspevok zrazený zamestnancovi a DDS príspevok zamestnávateľa ako informačný údaj.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ahaaaaaa, a nás to tak poplietlo

    dakujem

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Niekde som okrajom započula, že v mesiaci tuším august 2006 - nastali nejaké zmeny ohľadom DDS, je to prosím vás pravda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.