Zavrieť

Porady

oprava kamena

Existuje nejaky sposob ako mozem svojpomocne opravit nahrobny kamen? Myslim tym nejaku farbu alebo pero, cim by som mohla zvyraznit napis na nahrobnom kameni. Je to stary hrob a uz ani mena nie je vidno. Teraz nemame volne peniazky nato aby sme si najali firmu a je mi luto ze je to v takom hroznom stave. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Treba kúpiť zlatú fixku ...vyskúšané

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ak sú mená a dátumy vytesané do kameňa a farbu zmyli poveternostné podmienky ,

    postupoval by som nasledovne :

    Kameň v okolí nápisu by som pretrel handrou na ktorú by som nastriekal nejaký olejový spray napr. WD-čko,

    pričom by som dbal , aby som nezaniesol olej do písmen,poprípade by som písmená ešte dočistil vatovým šparátkom namočeným do acetónu /C-6000/

    Potom by som zobral ZLATÝ SPRAY /dostať v každej drogerii/ a prestriekal by som nápisy , nechal zaschnúť /hodinu/

    a nakoniec by som okolie nápisu opatrne očistil handrou .
    Naposledy upravil Indeed : 11.03.12 at 18:03

    gregina je offline (nepripojený) gregina

    gregina
    a kde by som mohla taku fixku kupit? Bola som sa pytat u nas v obchode a mala som z nich dojem ze sa pytam na UFO tak pozerali na mna

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    gregina Pozri príspevok
    a kde by som mohla taku fixku kupit? Bola som sa pytat u nas v obchode a mala som z nich dojem ze sa pytam na UFO tak pozerali na mna
    http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab...w=1366&bih=643

    original.x je offline (nepripojený) original.x

    original.x
    to co jej tu radite za somariny!!! ziadny olej na kamen nesmie ist..ani fixou nic nespravis..a ten sprej je nanic..prva zima a je po pisme...na to treba len odbornika.
    Indeed lebo odborník má kozmické technologie, čo vydržia NAVŽDY , akurat Vás zderie z kože za to, čo si možete spraviť svojpomocne
    misoft Šak aj ten odborník-kamenár používa tie isté farby, len si viacej účtuje

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    original.x Pozri príspevok
    to co jej tu radite za somariny!!! ziadny olej na kamen nesmie ist..ani fixou nic nespravis..a ten sprej je nanic..prva zima a je po pisme...na to treba len odbornika.
    Predpokladam, že kameň je LEŠTENÝ mramor,

    prečo by nemohol okolie písmen pretrieť handrou na ktorú nastriekal napr. WD ??

    Vysvetlí, mne to nie je jasné....

    To "mastné" okolie okolo nádpisu je preto,aby ked to prestriekne zlatým sprejom

    a zaschne to aby mohol ľahko očistiť a písmena, kedže sú vyryté /embosované/ dovnutra zostanú zafarbené .

    A prečo by to nemalo vydržať "ani jednu zimu " ??

    Myslíš,že kamenár spraví , ČO ?

    to isté spraví, čo jej radím v príspevku #3.
    Indeed odbornik zoberie zlatý lak na nehty a prefarbí pismenka..

    original.x je offline (nepripojený) original.x

    original.x
    po 1. mramor je nasiakavy material a nie je vhodny pre exterier.na pomniky je vhodna zula.
    2.olej sa tam nesmie dat lebo to nasiakne a budu tam mastne flaky a je jedno ci to je mramor, alebo zula.
    3.pismena sa "farbia" uplne inym sposobom.
    4.ten sprej a farba co tu je na obrazku je len na chvilku..po zime to tam nebude uz si dajte povedat
    5.na pismena sa lepi 23.5 karatova zlata folia,
    6.lacnejsia alternativa je zmiesat zlaty prach s mixtionom, natriet, nechat zaschnut tolko hodin aky je mixtion a poprasit zlatym prachom, potom ocistit.nebudem pisat ako lebo to musi robit odbornik..laik to nikdy dobre nespravy.
    som kamenar a robim s tym vyse 20 rokov tak si dajte povedat..ziadne spreje, farby a oleje tam nedavajte.
    Naposledy upravil original.x : 14.06.12 at 16:10

    original.x je offline (nepripojený) original.x

    original.x
    inak ak urobim pismena tak je zaruka 10 rokov. zivotnost je tam 20-25 rokov. cena je smiesna a od roku 1990 rovnaka.tak neviem co tu pisete nezmysli ze vas zderie z koze. a s tym zlatym prachom je to o 50% lacnejsie. pochybujem ze ten sprej bude lacnejsi. ste tu velmi mudry, ale prd do toho vidite..radite velmi zle.
    original.x ak ti je niekto na smiech tak si to ty. mam rad takych co nic nevedia a do vsetkeho mudruju.
    KoxXxo Píšeš, že cena je smiešna, tak som ju chcel vedieť, máš problém ju zverejniť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.