Zavrieť

Porady

odvody

Ahojte,chcela by som vás poprosiť o info,do akej výšky zárobku sa neplatia odvody? Musí byť požadovaná suma bez odpočítania výdavkov alebo čistý zisk? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Za rok 2011 je suma pre posúdenie povinnosti platiť odvody do SP vo výške 4078,68 eur. Ak si túto výšku príjmu .. podotýkam príjmu prekročila tak si povinná platiť odvody do SP od júla 2012 resp. od oktobra 2012.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    A ako to je, keď v septembri 2011 bola živnosť zrušená, no za obdobie 01-09/2011 je táto hranica príjmu prekročená a živnosť by bola v tomto roku nanovo založená? Bola by povinnosť platiť odvody? Záleží na termíne založenia novej živnosti?
    Počas živnosti v roku 2011 nebola povinnosť platiť odvody do SP.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak nebola povinnosť platiť odvody tak nebude ani teraz , ale iba do 30 06 2012, popr. do 30092012 (podľa dátumu podania DP)
    a od 01072012 popr. 01 10 2012 už bude povinnosť

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Ďakujem za odpoveď.

    Platí to aj v prípade, ak by nová živnosť bola niekedy po 2.7.2012, však?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tak sa bude hľadieť na to, kedy podala DP a aký bol príjem a základ dane.....

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    daňové podané do 31.3.2012, príjem vyšší ako 4078,68 a základ dane do výšky minimálneho vymeriavacieho základu - podľa mňa potom platí minimálne odvody

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, platí minimálne...

    ak by podal DP do 30 06 2012 fondy by musel platiť až od 01 10 2012

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    DAJANKA81 Pozri príspevok
    dakujem a suma 4078,68€ je už po odpočítaní výdavkov?
    ale kde!!!!!! je to príjem.........

    DAJANKA81 je offline (nepripojený) DAJANKA81

    DAJANKA81
    bože,ja som z toho blb... takže,ked budem mať príjem 7300€ a výdavky mám 3569€ platiť nebudem?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    DAJANKA81 Pozri príspevok
    bože,ja som z toho blb... takže,ked budem mať príjem 7300€ a výdavky mám 3569€ platiť nebudem?
    Ak je tvoj príjem v roku 2011, 7300 eur tak od založenia živnosti či ju založíš v júly auguste alebo decembri 2012 alebo v máji 2013 budeš povinná platiť hned odvody do SP.

    DAJANKA81 je offline (nepripojený) DAJANKA81

    DAJANKA81
    takže ak som pochopila,aby som odvody neplatila musím mať príjem napríklad 3900€? Výdavky je jedno aké mám,no aby mi bol vyplatený bonus na tri deti,musím byť v pluse cca 2000€.Ano?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    DAJANKA81 Pozri príspevok
    takže ak som pochopila,aby som odvody neplatila musím mať príjem napríklad 3900€? Ano Výdavky je jedno aké mám presne tak výdavky nie sú v tomto dôležité,no aby mi bol vyplatený bonus na tri deti,musím byť v pluse cca 2000€.Ano? čiastočný základ dane musíš mať kladný teda ak zarobíš 2000 eur, na szco a nebudeš v strate tak máš nárok na DB.
    .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    DAJANKA81 Pozri príspevok
    2000€ nie je podmienka na DB? Čiže ak by bol aj 900€ mala by som na DB nárok?
    Podmienka príjmu je 6-násobok min.mzdy, u SZČO ďalšia - výdavky nesmú byť vyššie ako príjmy - ale to už máš v predch.odpovedi.

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    DAJANKA81 Pozri príspevok
    a minimálna mzda na rok 2011 sa ráta ešte 317?
    na to, aby si mala nárok na DB je výška príjmov zo ZČ alebo príjmov z podnikania vo výške min. 1902 eur (6 násobok min. mzdy- 317EUR)
    V prípade SZCO nesmie byť strata, aby si mala nárok na DB. Samozrejme iba jeden z manželov ma nárok na DB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.