Zavrieť

Porady

prijem študenta zo zahraničia

Mám otázku.Ak má študent na základe DoBPŠ príjem na Slovensku,ale aj v USA,musí podať daňové priznanie?Cez agentúru si byvavuje vrátenie danez USA.Stačí mu požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane,kde podpísal vyhlásenie k dani?Ak musí podať daňové priznanie,ako postupovať s príjmom zUSA? Je to zápočtový príjem,alebo vynatelný?
Budem rada,ak mi pomožete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marialo je offline (nepripojený) marialo

    marialo
    Jaruštek
    Mám otázku.Ak má študent na základe DoBPŠ príjem na Slovensku,ale aj v USA,musí podať daňové priznanie?Cez agentúru si byvavuje vrátenie danez USA.Stačí mu požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane,kde podpísal vyhlásenie k dani?Ak musí podať daňové priznanie,ako postupovať s príjmom zUSA? Je to zápočtový príjem,alebo vynatelný?
    Budem rada,ak mi pomožete.
    Prosím Vás, nikto neodpovedal na túto otázku, ja teraz tiež premýšľam, či dcere musim dať daňové priznanie, keď pracovala v USA. Čo sa môže stáť, keď DP nepodá. Pretože je už málo času a ona nemá potvrdenia o príjme z USA(ani všetky výplatné pásky.)
    Prosím Vás, ak môžte poraďte.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    S USA máme zápočet dane.
    To či musí podať DP, je závislé na trvalom pobyte. Trvalý pobyt v SR = DP v SR.

    marialo je offline (nepripojený) marialo

    marialo
    Johanka
    S USA máme zápočet dane.
    To či musí podať DP, je závislé na trvalom pobyte. Trvalý pobyt v SR = DP v SR.
    Ďakujem za radu a ešte mám jednu otázku, lebo ja sa vôbec do toho nerozomiem. Keď je zápočet dane to znamená, že príjem z USA sa jej znovu zdaní v SR?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Znamená to, že daň zaplatená v USA sa započíta na daňovú povinnosť v SR. Koľko z tejto dane sa započíta, závisí od pomeru príjmov v zahraničí k celkovým príjmom. Určite to nie je tak, že príjmy zo zahraničia budú v SR zdanené ešte raz.

    prijem študenta zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.