Zavrieť

Porady

Absolventská prax, brigáda a narok na dávku v hmotnej núdzi

dobrý deň! potrebujem rýchlo poradiť. som na absolv. praxi a mám možnosť ísť na brigádu 2 hodiny denne. aka je presne suma ktorú nemôžem prekročiť? kedze dostávam dávku v hmotnej núdzi môžu mi ju zrušiť? kto vie poradiť?..dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Mesačne môžeš zarobiť 139,90 eur, ale akonáhle budeš robiť na dohodu o pracovnej činnosti, teda 2 hodiny denne čo spomínaš tak o dávku v hmotnej núdzi prídeš resp. budú Ti ju krátiť.

    Ak budeš pracovať na dohodu o vykonaní práce a tvoj ročný príjem nedosiahne dvojnásobok životného minima, tak dávka v hmotnej núdzi ti ostane. Ak zarobíš viac dávku v hmotnej núdzi ti odnímu alebo budú krátiť.

    Predsa zarábaním už nebudeš v hmotnej núdzi.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Fúha tak čo ja viem ale mne stále príde viac 139,90 eur ako 62,50 eur ... a absolventská prax Ti skončí aj potom budeš žiť zo 62,50 ?

    maria1991 je offline (nepripojený) maria1991

    maria1991
    zabudla som uviesť ze mam prispevok aj na bývanie. a ked by som si musela platit cestovné tak sa mi to neoplati vôbec

    Absolventská prax, brigáda a narok na dávku v hmotnej núdzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.