Zavrieť

Porady

SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

Remeselník,stavbár.
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky , podsúvaná polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature...=bJY-IyJ4SAc#!


Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nezávislé spravodajstvo
http://www.ac24.cz/index.php
http://www.czechfreepress.cz/
http://www.blisty.cz/
http://imcmedia.cz/
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

takže profesor stanek......
tento bývalý štátny tajomník financií poslednej Mečiarovej vlády, neskôr ekonomický expert Strany demokratického stredu/STRED (Ivan Mjartan) a súčasný premiérov -samozrejme FICOV -poradca je v predpovediach vysoko neúspešný.

Čítajte viac: http://spw.blog.sme.sk/c/169084/Veri...#ixzz1p4nFtrzk

nech si spraví každý názor sám...
ináč prekrásna sebranka tie korene....skrachovanci - bývalí mečiarovi poslanci.....
nejaký záznam z 13. zjazdu ksč by sa nenašiel ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

220870 Pozri príspevok
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače a ty sa cítiš byť akože gramotný?,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky A ty akože si schopný vlastnej myšlienky? , podsúvaná polopravda rovnako aj stanekova polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete a tomu Stanekovmu veriť? v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak aj ty sa konečne začni pýtať ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T. Čo ti pasuje do krámu, je podla teba dobré a pravdivé a čo ti nepasuje, je podľa teba zahmlievanie.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo Nie však každé nezávislé, či internetové, je pravdivé. Treba selektovať a logicky kombinovať.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú. Nuž mal by si začať od seba, ale ty máš svoju polopravdu a svoje zahmlievanie. Práve ty si vzorný príklad toho typu človeka, čo automaticky a bez uvažovania zamieta fakty, ktoré mu práve nepasujú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bJY-IyJ4SAc#!


Tak že asi tak.
No a ten Stanek, to je akože ta pravda, alebo to zahmlievanie polopravdami kombinovanými faktami.???
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Má táto téma niečo spoločné s PORADOU -domácnosť?Komu čo treba poradiť?
0 2
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja kvitujem že táto téma je tu , a ďakujem za ňu !

A dodávam, že treba získávať informácie,

no žiadnej vládnucej moci sa nepáči, ak občania sú príliš informovaní.

Každá vládnuca moc chce vládnuť, to znamená viac, či menej zotročovať, balamútiť a vykorisťovať bežných občanov.

Riešením je vymknúť sa z priemeru, najprv myšlienkovo a neskor aj materialne.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Rozviniem na príklade ,

dajme tomu, že zarábate okolo 500 € mesačne , Vaša manželka prinesie domov okolo 350 €

/to je modelový prípad, feministky nech to prehltnu, ten rozdiel v platoch/

teda hospodarite s príjmom cca 850 € , dajme tomu, že 650 € su vaše výdavky celkom

teda musite držať hubu a krok vo svojom zamestnaní, lebo si nemožete dovoliť ho stratiť.

Čo by sa stalo ak by jeden z vás zarobil 1200 € ??

Situacia by sa dramaticky zmenila , už by ste mohli by ť zo svojim príjmom viac-menej nezávislí, teda aspoň jeden z Vás

Otázka : Stojí za to urobiť všetko preto aby ste zarobili 1200 € mesačne ???

Určite ÁNO !

Najdite si k tomu cieľu svoju cestu, len tak sa vymanite z priemeru a bude Vám jedno kto je momentálne vo vláde a pri moci.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Indeed Pozri príspevok
Rozviniem na príklade ,

dajme tomu, že zarábate okolo 500 € mesačne , Vaša manželka prinesie domov okolo 350 €

/to je modelový prípad, feministky nech to prehltnu, ten rozdiel v platoch/

teda hospodarite s príjmom cca 850 € , dajme tomu, že 650 € su vaše výdavky celkom

teda musite držať hubu a krok vo svojom zamestnaní, lebo si nemožete dovoliť ho stratiť.

Čo by sa stalo ak by jeden z vás zarobil 1200 € ??

Situacia by sa dramaticky zmenila , už by ste mohli by ť zo svojim príjmom viac-menej nezávislí, teda aspoň jeden z Vás

Otázka : Stojí za to urobiť všetko preto aby ste zarobili 1200 € mesačne ???

Určite ÁNO !

Najdite si k tomu cieľu svoju cestu, len tak sa vymanite z priemeru a bude Vám jedno kto je momentálne vo vláde a pri moci.
So všetkým by sa dalo ako-tak súhlasiť.
Ale k poslednému odseku:
Nebude ti napriek tvojmu dobrému profitu všetko jedno, ak sa nebude riešiť jeden zo základných problémov v tejto spoločnosti. Ten problém ťa môže dobehnúť nepripraveného. Môžeš sa mentálne odstrihnúť od spoločnosti, nie však fyzicky.
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina


Dobré,
ešte by som pridala napr. www.zlo.cz
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

korela Pozri príspevok
So všetkým by sa dalo ako-tak súhlasiť.
Ale k poslednému odseku:
Nebude ti napriek tvojmu dobrému profitu všetko jedno, ak sa nebude riešiť jeden zo základných problémov v tejto spoločnosti. Ten problém ťa môže dobehnúť nepripraveného. Môžeš sa mentálne odstrihnúť od spoločnosti, nie však fyzicky.
Aký je ten "základný problém" ?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

travina Pozri príspevok
Dobré,
ešte by som pridala napr. www.zlo.cz
napriklad www.afinabul.blog.cz

všetky stránky s touto tématikou pokope
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Indeed Pozri príspevok
Aký je ten "základný problém" ?
Je všeobecne známy.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Mne nie, MENUJ , prosím.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kozlíček Pozri príspevok
Má táto téma niečo spoločné s PORADOU -domácnosť?Komu čo treba poradiť?
Základy vzdelania poskytuje rodina a škola. Zúžene povedané. Rovnako aj výchovu spolu so svetonázorom ich budujú do určitého veku dieťaťa.
Takže domácnosť.
Ako sa vedie domácnosť, tak sa vedie i spoločnosti. Alebo i naopak. Alebo úplne naopak?
Poradiť, ako prežiť v tejto džungli záujmových skupín.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

profesor Staněk robil poradcu Ficovi aj prezidentovi lebo ho oslovili. poradca predsa vypracuje nejaké odpovede a prognózy na určené témy, a je už na objednávateľovi či výsledky aj použije v praxi. on svoje peniaze dostane. Staněk raz vravel že Fico si ho vypočuje, nechá si nejaké veci vysvetliť, a ďalej nič viac, lebo Fico nechcel robiť nepopulárne opatrenia.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

220870 Pozri príspevok
..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
nezabudol si Weissovcov (99%) a Istrokapitál?
http://slovakleaks.blogspot.com/
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Indeed Pozri príspevok
práve som zachytil z rozhlasového vysielania, že Otca slovenského národa a zakladateľa novodobého Slovenského štátu

dneska y.e.b.l.o.
..a ty máš samozrejme z toho radosť ako pravý kresťan, katolík.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Indeed Pozri príspevok
práve som zachytil z rozhlasového vysielania, že Otca slovenského národa a zakladateľa novodobého Slovenského štátu

dneska y.e.b.l.o.
neteš sa, nič mu nie je
http://www.topky.sk/cl/100535/130329...ah-zachranky--
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Slovensu chyba vizia,na tej ako aj zakladnych pilieroch spolocnosti by sa mali dohodnut politcke strany,nemozeme kazde 4 roky vsetko menit-dochodkovy system,skolstvo,budovanie infrastruktury,zdravotnictvo,kultura atd trba ocistit od ideologie a dat tomu nejaky dlhodoby ramec kontiuity.
v skolstve je napriklad sposob financovania prezitok,ked z vyberovych strednych a vs skol robi naborove-treba sa vratit k ucnovskemu skolstvu,sprisnit kriteria na vyber studentov ss a vs,spoplatnt studium oborov vs kde je prebytok absolventov a kde nemaju perspektivy na trhu prace,zdarma by ostali nedostatkove obory,alebo take co maju perspektivu na trhu prace-treba viac praxe a prepojenie a spolupracu zo zamestnavatelmi /ved ani pre studentov z chudobnych rodin nema zmysel studovat obor v ktorom nemaju perspektivu/,treba optimalizovat siet skol v sulade z populacnym vyvojom.
treba stavat dialnice z vyuzitiim eurofondov a susdredit sa na co najefektivnejsie tychto fondov-su na to kapacity,treba ich zainteresovat na priprave a spracovani projektov
treba definovat ulohy a funkcie statu a v tom sulade minimalizovat byrokraciu s cielom znizit vydavky na vykon statnej a verejnej spravy,ved casto je duplicita a mame urady ktore su zbytocne a ani ministri nevedia definvat ich zmysel fungovania,dokoncit decentralizaciu
nastavit motivacne prvky do socialnej oblasti,nie skrtami kvoli setreniu,ale kvoli rozumnemu fungovaniu spolocnosti-opatrenia,rodinne pridavky po 4 dieta /samozrejme od ucinosti zakona,nie spätne kvoli pravnemu sporu retroaktivity/,od 4 dietata by bol danovy bonus,kto chce viac deti musi sa vediet ajj sam ppostarat o ich zabezpecenie,limitovat hornu vysku subehu socialnych davok pre spolocne posudzovane osoby,lebo ak je v domacnosti 10 ludi co nepracuju a su zdravy a v produktivnom veku,nie je mozne aby brali 700-800 eur mesacne,je to demotivujuce,mozno sa vratit k systemu ze ked niekto opakovane bezdovodne odmietne pracu,obmedzia sa mu davky,jeden cas to fungovalo
namiesto automatickeho predlzovania odchodu veku do dochodku,ten ponechat ale ho sflexibilnit,to znamena to ze kto pojde neskor ako v 62 roku do dochodku,tak za kazdy odpracovany rok sa mu pripocitaju napr 3% k dochodku,takisto znizit odvod z 9% na 6 % ,lebo to je zle nastavenie 2 piliera,na to uozornovali mnohy experti pri jeho zavedeni,ze ten odvod je priis vysoky a takmer nikde nemaju kde zaviedli take vysoke percento odvodu v prospech 2 piliera.Dalej dochodky valorizovat o pevnu sumu,predlzit odchod do vysluhoveho dochodku a sprisnit jeho podmienky ako aj odchodne v ozbrojenych zlozkach
Dalej zjednotit nahradu nemocenskych davok pre vsetkych zamestnancoch cize zrusit vyhody v zlozkach statnej sfery kde maju 100 % nahradu pri pn,nie je to spravodlive a posobi to demotivacne
nuz a zobrat davky ako pridavky,prispevky ludom s vysokym prijmom-davky nepotrebuje ten kto sa vie postarat o seba a svoju rodinu
definovat rozsah sluzieb poskytovanych zo zdravotneho poistenia a rozdelit na standadt,nevyhnutne minimum pre tych ktory su v produktivnom veku a su poistenci statu a nadstandard
iste je toho je viac ale to su take oatrenia kde by sa dal dosiahnut konzenzus
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
trisestri Pozri príspevok
Dalej zjednotit nahradu nemocenskych davok pre vsetkych zamestnancoch cize zrusit vyhody v zlozkach statnej sfery kde maju 100 % nahradu pri pn,nie je to spravodlive a posobi to demotivacne
nuz a zobrat davky ako pridavky,prispevky ludom s vysokym prijmom-davky nepotrebuje ten kto sa vie postarat o seba a svoju rodinu

i
Tak že náhrada za PN rovnako, ale prídavky len chudobným? A to už nepôsobí demotivačne? Iba chudobný potrebuje, iba ten vychováva? Veď ak splodil dieťa, má sa vedieť aj oň postarať. Prečo ten, čo viac zarába je parazitom a nepriateľom spoločnosti, ktorého treba potrestať?
Schopných treba trestať na úkor neschopných. teraz ma nechytajte za slovo, ale opakujem neschopných, nie chorých a nevládnych.
Ja som prežila v socializme niekoľko desiatok rokov, nie všetko bolo zlé, ale zlého bolo veľa. Vždy, keď mám nostalgický pocit, stačí si pozrieť Pupendo. Hneď ma prejde nostalgia, lebo si zmyslím , ako to všetko bolo. Môjmu dedkovi zobrali všetko, skoro prišiel o rozum, dlhé roky driny a práce zobrali "OBRODITELIA". Moja mamina nemohla študovať, lebo mala nevhodný pôvod. Prasce sa zabíjali potajomky, lebo bolo treba odvádzať nehorázne kontingenty. Ocino nemal v škole obedy, lebo jeho mama nemala dosť vajec a múky, aby sa mohol stravovať. Ale na to všetko s radosťou zabúdate. Zabúdate, ako sme stáli celý týždeň 24 hodín na tehly, s manželom som sa striedala, aby ma niekto nepredbehol, spotrebiče sa kupovali po známosti a kuchynskú linku ste mali takej farby, aká sa vám ušla a obkladačky k nej boli už mimo obliga. Ale vraj na zlé sa ľahko zabúda.
Kto určí, koľko detí je dosť, koľko je nad normu? Ty? Ja mám tri deti, vychovávam ich, študujú,moje nie sú toľko hodné ako deti cigánky? Kto raz viac prispeje tejto spoločnosti? Ale mne treba zobrať, lebo sa viem postarať? Zvrátená logika.
3 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Neviem, ale podľa mňa tým zjednotením asi mohlo byť myslené aby každý dostával náhrady za PN podľa jednotného kľúča. S tými prídavkami na deti som si nie celkom istý. Už sa ma to netýka, ale matne si spomínam, že prídavky sa počítali z príjmov predchádzajúceho roku a teda pred nástupom na MD. Takže v praxi to vyšlo, že ked manželka nastúpila na MD tak sme ich nedostávali a ked sa z MD vrátila a mala príjem, tak sme ich dostali.
Tie výsluhové dôchodky je tiež pekné svinstvo. Okrem týchto vybraných povolaní, je predsa vo výrobnej sfére rovnako koľkosi namáhavých, škodlivých a nebezpečných pozícií a tu nikto žiadnu výsluhu nedostane. Lenže je iné ak sa berie zo štátneho, odvodového alebo firemného. Nik z nás vo výrobnej sfére nemá garantovaný plat ( ak nepočítam minimálnu mzdu ) ale majú ju prezidenti, vláda, poslanci, starostovia ( aj v Žehre ), vojaci, policajti, prokurátori, sudcovia a najnovšie lekári a sestričky. Takže otázky sú 2.
1.Ako je možné, že sa zvyšujú tieto platy bez ohľadu na to koľko zarobí výrobná sféra ?
2.Je to udržateľné ?

A nedá mi zopakovať ďalšie. Tuším 60% zo školákov skončí VŠ. Boli sme my takí blbí a dnešní sú takí chytrí a zmenila sa Gaussova krivka ? Tí chytrejší odchádzajú aj študovať von. Predpoklad návratu je minimálny. Tí čo skončia školu majú problém sa zamestnať, zase tí chytrejší utekajú smer A,D,UK,IR - vrátia sa a budú robiť za naše mzdy ? Zaviedol sa druhý pilier, aby si ľudia nasporili na svoj dôchodok - na druhej strane dáme babke 250 evri s tým, že viac nie je k dispozícii to ju ešte skásne ten nedocenený lekár a zbytok ošklbe lekárnik dľa receptu. Začali sme opravovať dedičstvo po feudáloch - hrady a zámky. Akurát nemáme peniaze na nájomné byty pre začínajúcich mladých, ale čosi sa nájde ak majú tmavšiu pleť, tým sa postaví, aj elektrina znovu zapojí bez tých blbých pripojovacích poplatkov a revízií. Donedávna som si mohol odpočítať tuším 12000 Sk ak som ich šetril dlhodobo, takisto zrušené. Koho teda vlastne podporujeme ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať