Zavrieť

Porady

Nepodané DP z minulosti

Dobrý deň
Neviem či môj bývalí zamestnávateľ (personálna agentúra) podal za mňa DP za rok2009
resp. či ho podal správne.
V roku 2009 v januári som skončil v jednejfirme dohodou a dostal som odstupné.
Od februára som bol evidovaný na úrade práce až doseptembra a posledné 4 mesiace toho roku
som pracoval pre agentúru. (V roku 2010 nežiadali a ani som imneposkytol žiadne potvrdenia odpredchádzajúcich zam.)

Ako zistím či bolo podané správne DP za rok 2009 a čivôbec bolo a či je možná oprava 3 roky dozadu?
A čo ak by podané nebolo vôbec ? Ako trebapostupovať v takom prípade? Hrozia mi nejaké sankcie?
Určite by som to chcel riešiť...

Za radu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    daňové priznanie NIKTO za teba podávať nesmie, to musíš len sám osobne. Ak si nepožiadal o ročné zúčtovanie, tak ti ho zamestnávateľ ani neurobil a ak si TY nepodával daňové priznanie, tak ho NEMÁŠ podané.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ak si mal za rok 2009 spolu vyšší príjem ako 2012,85€, si povinný podať dodatočné daňové priznanie. Ak ti zamestnávateľ nerobil ročné zúčtovanie, podáš riadne daňové priznanie, kde pokuta je minimálne 33,19€.
    Naposledy upravil Kvaka : 14.03.12 at 17:05

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anik Pozri príspevok
    za rok 2009, pán pracoval v zahraničí na SR daň. priz. nepodal - má 3 deti - pri podaní mal nárok na DB, teraz to ideme podať je to už vypísané len rozmýšľam keď nebolo podané žiadne - bude to riadne DP a nie dodatočné
    samozrejme zaň bude pokuta 33 - max. 66 eur, ale DB je vo výške 707,76 aj tak sa to oplatí
    otázka - rozmýšam správne , že je to riadne DB ?
    Ano, riadne DP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anik ty si ale šikulka, ani som nestihla opraviť , DB na DP a už mám odpoveď cmuk
    Tweety Nech si teda pripraví jurášiky, a ja Ti ďakujem za potešenie z bodíka.
    Anik aj ja by som dala keby som dostala -nevieš 33 - či 66, alebo snáď více?
    Tweety To neviem, ale bude aj za samotné nepodanie Dp,aj za oneskorené dane(ak mu výjdu platiť.m
    Anik daň nevyšla - sú to príjmy vyňaté len za nepodanie DP
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    za rok 2009, pán pracoval v zahraničí na SR daň. priz. nepodal - má 3 deti - pri podaní mal nárok na DB, teraz to ideme podať je to už vypísané len rozmýšľam keď nebolo podané žiadne - bude to riadne DP a nie dodatočné
    samozrejme zaň bude pokuta 33 - max. 66 eur, ale DB je vo výške 707,76 aj tak sa to oplatí
    otázka - rozmýšam správne , že je to riadne DP ?

    Nepodané DP z minulosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.