Zavrieť

Porady

bonus na dieťa

Dobrý deň, mám otázku...podnikateľovi FO, neplatcovi DPH prišiel na podnikateľský bankový účet bonus na dieťa z daňového úradu. Ako sa táto skutočnosť odrazí v účtovníctve??? V minulom roku mu nevznikla daňová povinnosť (DzPFO). Vzniká tu nejaký výnos alebo sa len zúčtuje pohľadávka voči DU? Ak áno, ako mi tá pohľadávka vznikla????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mal nižšiu povinnosť odviesť preddavky na daň zo zč a vyplatený DB zamestnancom.....preto mu DU vrátil preplatok......ja ich v JU účtujem do miezd s mínusovým znamienkom....

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Mila123 Pozri príspevok
    mal nižšiu povinnosť odviesť preddavky na daň zo zč a vyplatený DB zamestnancom.....preto mu DU vrátil preplatok......ja ich v JU účtujem do miezd s mínusovým znamienkom....
    mne to skôr pripadá, že to prišiel daň.bonus pre SZČO a nie pre jeho zamestnancov....
    v tom prípade by som to dala do odvodov s mínusom
    jacekova preklep......... určite nie odvody mínusom ale neovpl.ZD

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jacekova Pozri príspevok
    mne to skôr pripadá, že to prišiel daň.bonus pre SZČO a nie pre jeho zamestnancov....
    v tom prípade by som to dala do odvodov s mínusom
    ale ak vyplatil DU BD szčo z DP tak DB patrí do PNZD......

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    jacekova Pozri príspevok
    mne to skôr pripadá, že to prišiel daň.bonus pre SZČO a nie pre jeho zamestnancov.... S týmto súhlasím.
    v tom prípade by som to dala do odvodov s mínusom A čo má DB spoločné s odvodami? Ved DB vypláca daňový úrad, je to príjem SZCO neovplyvnujúci základ dane. To ako keby SZCO dostane vyplatenú PN a vy to odrátate z odvodov ..... joj ..
    v texte.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ups....jasne, dobrý preklep takto neskoro večer....
    samozrejme že prijatý daň.bonus nesmie ovplyvniť základ dane

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    no pozrela som si v JÚ, kam som to vlastne "šupla"......... naposledy som mala taký prípad v r.2010 .... no skôr sa mi to pozdáva ako VNZD s mínusom než ako PNZD (ako je písané vyššie)

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    jacekova Pozri príspevok
    no pozrela som si v JÚ, kam som to vlastne "šupla"......... naposledy som mala taký prípad v r.2010 .... no skôr sa mi to pozdáva ako VNZD s mínusom než ako PNZD (ako je písané vyššie)
    prečo?? veď do VNZD si plusom ohladom DB nič neúčtovala, tak prečo by si to mala odúčtovavať?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ewita888 Pozri príspevok
    prečo?? veď do VNZD si plusom ohladom DB nič neúčtovala, tak prečo by si to mala odúčtovavať?
    Dala som to v JU na platbu dane s minusom (lebo tento bonus by v DP znizil pripadnu dan) ... pomohla som si s PU... ked narokujem dan.bonus (hoci u zamestnanca) bude to na 342 s minusom (nedavam to predsa do prijmov)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ako Ti môže znížiť daň? Ak by si to dal szčo vyplatiť v hotovosti a nie na účet a nepovedal TI o tom? Lebo to sú peniaze na deti nie pre SZCO, ako by si to zaúčtovala?
    Ved predsa ak je to PNZD tak to neovplyvní nič. No nerozumiem. A zamestnanec je niečo úplne iné ako samotný SZCO. U zamestnanca je logické, že DB Ti v priebehu roka ponižuje daň.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Xanti Pozri príspevok
    Ako Ti môže znížiť daň? Ak by si to dal szčo vyplatiť v hotovosti a nie na účet a nepovedal TI o tom? Lebo to sú peniaze na deti nie pre SZCO, ako by si to zaúčtovala?
    Ved predsa ak je to PNZD tak to neovplyvní nič. No nerozumiem. A zamestnanec je niečo úplne iné ako samotný SZCO. U zamestnanca je logické, že DB Ti v priebehu roka ponižuje daň.
    ved ak je to VNZD s minusom, tiež ti to neovplyvní nič

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    jacekova Pozri príspevok
    ved ak je to VNZD s minusom, tiež ti to neovplyvní nič
    No ale ked mne prídu na účet peniaze z DU,,, pre mňa to je príjem.
    Nie je to výdaj aj keď mínusom. Ja som nikomu nič nevydala ja som prijala. Proste je to také podľa mňa postavené na hlavu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.