Zavrieť

Porady

Bonus za dieta

Nastupil mi zamestnanec do prace , na zmluve ma min.mzdu 6900 a chce si uplatnit danový bonus za deti , ostatné vyplaty robim tak ze maju min.mzdu a uplatnuju si nezdanitelnu minimum 7568Sk

moze si uplatnit dan bonus za detï
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pokiaľ spĺňa podmienky , tak si môže uplatniť daňový bonus. Bonus mu vyplatí zamestnávateľ vo výplate zo svojich prostriedkov a potom si to vyžiada od príslušného Daňového úradu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanka613
Nastupil mi zamestnanec do prace , na zmluve ma min.mzdu 6900 a chce si uplatnit danový bonus za deti , ostatné vyplaty robim tak ze maju min.mzdu a uplatnuju si nezdanitelnu minimum 7568Sk

moze si uplatnit dan bonus za detï
Ak splňa podmienky na DB, tak samozrejme mu uplatníš.
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

DanielaSĽ
Pokiaľ spĺňa podmienky , tak si môže uplatniť daňový bonus. Bonus mu vyplatí zamestnávateľ vo výplate zo svojich prostriedkov a potom si to vyžiada od príslušného Daňového úradu.
ake sú tie podmienky aby si uplatnil dan.bonus
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Pozri §33 Zákona o dani z príjmu.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Pre aktuálny mesiac - dieťa, o ktoré sa stará, musí byť nezaopatrené maximálne do 25 roku života a zamestnanec v aktuálnom mesiaci zarobí minimálne 3450 Sk.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanka613
ake sú tie podmienky aby si uplatnil dan.bonus
Takéto: § 33 Zákona o dani z príjmov
1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň
Viac, keď si pozrieš celý §.
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

ak som tomu rozumela dobre nárok na dan.bonus za dieta ma len vtedy ak ma zdanitelne príjmy, ale ak si uplatni nez.minimum na min.mzde nemoze si uplatnit dan.bonus
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanka613
ak som tomu rozumela dobre nárok na dan.bonus za dieta ma len vtedy ak ma zdanitelne príjmy, ale ak si uplatni nez.minimum na min.mzde nemoze si uplatnit dan.bonus
Veď jeho minimálna mzda, je jeho príjem, tak si môže uplatniť.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Stanka aj keď si uplatní odpočitateľnú položku , aj vtedy má nárok na daňový bonus. Pozri si môj príspevok, ktorý som ti skôr napísala.
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

takze aj ked si uplatni nezdanitelne minimum ma narok na dan.bonus, ktorý mu vyplatíme a ako zamestnávavel vyžiadame dan.urad o vratenie dane
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

stanka613
ak som tomu rozumela dobre nárok na dan.bonus za dieta ma len vtedy ak ma zdanitelne príjmy, ale ak si uplatni nez.minimum na min.mzde nemoze si uplatnit dan.bonus
Je rozdiel medzi:
- zdaniteľným príjmom (§2 písm. h zákona o dani z príjmov),
- základom dane fyzickej osoby, ktorá má zdaniteľné príjmy iba zo závislej činnosti (§4, §5 ods. 8, zákona o dani z príjmov) a
- sumou, ktorej sa daň vypočítava (§15 písm a zákona o dani z príjmov).

Priznanie daňového bonusu je podmienené dosiahnutím určenej úrovne zdaniteľného príjmu (§33 ods 1 zákona o dani z príjmov).

Uplatnenie nezdaniteľnej časti sa prejavuje v sume, z ktorej sa vypočítava daň (§11 a §15 písm. a zákona o dani z príjmov).
0 0
Dadena Dadena

Dadena je offline (nepripojený) Dadena

Nezabudenite na to, že okrem spomínaných podmienok aby mal zamestnanec nárok na daňový bonus, predloženia rodného listu, musí Vám zamestnanec pri dieťati od 16 roku veku predložiť aj potvrdenie zo školy, že navštevuje denné štúdium, čiže sa sústavne pripravuje na svoje povolenie. Toto potvrdenie musí priniesť pre každý školský rok.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Dieťa ukončilo strednú školu, rok pracovalo a teraz nastupuje na VŠ - denné štúdium. Po predložení potvrdenia budem zamestnancovi vyplácať daňový bonus. Môžem, má nárok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nika
Dieťa ukončilo strednú školu, rok pracovalo a teraz nastupuje na VŠ - denné štúdium. Po predložení potvrdenia budem zamestnancovi vyplácať daňový bonus. Môžem, má nárok?
Samozrejme, že bude mať nárok.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nika
Dieťa ukončilo strednú školu, rok pracovalo a teraz nastupuje na VŠ - denné štúdium. Po predložení potvrdenia budem zamestnancovi vyplácať daňový bonus. Môžem, má nárok?
KeĎ bude študovať na dennom tak áno.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Môže si ZC uplatniť DB na dieťa po predložení RL a povrdenia o návšteve školy, ak jeho manželka legálne pracuje vo Veľkej Británii ? Má to na uplatnenie DB niejaký vplyv, alebo posudzujem iba ZC a jeho dieťa o manželku sa nestrám a neskúmam, či a kde pracuje.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

milanr
Môže si ZC uplatniť DB na dieťa po predložení RL a povrdenia o návšteve školy, ak jeho manželka legálne pracuje vo Veľkej Británii ? Má to na uplatnenie DB niejaký vplyv, alebo posudzujem iba ZC a jeho dieťa o manželku sa nestrám a neskúmam, či a kde pracuje.
Nárok na daňový bonus vzniká, ak aspoň jeden z rodičov je zamestnaný. Ten si ho aj uplatňuje. Nezáleží na tom, kde je zamestnaný druhý z rodičov.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
milanr
Môže si ZC uplatniť DB na dieťa po predložení RL a povrdenia o návšteve školy, ak jeho manželka legálne pracuje vo Veľkej Británii ? Má to na uplatnenie DB niejaký vplyv, alebo posudzujem iba ZC a jeho dieťa o manželku sa nestrám a neskúmam, či a kde pracuje.
Môže si aj takýto zamestnanec uplatniť DB, manželku neskúmaš , dôležité je , že si vo Vyhlásení svojim podpisom uplatňuje a ručí za pravdivé údaje. Čiže aj za to, že si DB neuplatňuje jeho manželka.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Vďaka ste zlaté, tiež som si myslela, že si DB môže uplatniť a kde pracuje jeho manželka ma v tejto súvislosti nemusí zaujímať.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Za júl 2006 som zabudla vyplatiť daňový bonus zamestnakyni vlastnou nepozornosťou. Môžem jej to vyplatiť v nasledujúce výplate - dostala by namiesto 540,- Sk dvakrát toľko = 1080,- Sk? Dá sa to?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať