Zavrieť

Porady

Preddavky v daňovom priznaní

Chcem sa opýtať, v roku 2011 som platila preddavky na daň z príjmu mesačne 04 - 12/2011 (9x) po cca 2000 EUR, 01 - 03/2012 ( 3x) tiež po cca 2000 EUR. Od apríla 2012 nemám povinnosť platiť preddavky. V daňovom priznaní na riadku 111 uvediem zaplatené preddavky vo výške za obdobie 04-12/2011 (9x) alebo aj preddavky zaplatené za obdobie v roku 2012? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Síce staršieho dáta ale veľmi dobrá téma(týka sa preddavkov DzP FO aj PO), preto pridávam link http://www.porada.sk/t130924-preddav...-platenie.html

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Mám klienta - FO, ktorému z DP r. 2009 vyšla preddavková povinnosť. Zaplatil v roku 2010 preddavky 3-x a v roku 2011 1 -x. V daňovom priznaní za rok 2010 odpočítal preddavky, ktoré zaplatil v roku 2010 a vyšiel mu vysoký preplatok. Nepožiadal o jeho vrátenie, lebo počítal s tým, že v roku 2011 bude mať zisk a toto poznačil aj v daňovom priznaní. Teraz som mu robila daňové priznanie a chcela som mu v ňom odpočítať preddavok, ktorý zaplatil v roku 2011 (ktorý vyplynul z DP r. 2009). Tak by bol musel ešte doplatiť daň. Klient išiel za správkyňou a ona mu povedala, že správne je odpočítať v preddavky, ktoré zaplatil v roku 2010 a vyžiadať preddavok, ktorý zaplatil v roku 2011. Je to správne? Ozaj sa môžu uviesť tie isté preddavky v daňovom priznaní za rok 2010 a znova aj v roku 2011?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Čo si o tom myslíte? môžu sa tie isté preddavky započítať do dvoch nasledujúcich daňových priznaní, keď nebolo požiadané o ich vrátenie? -moja otázka vyššie

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    bea Pozri príspevok
    Mám klienta - FO, ktorému z DP r. 2009 vyšla preddavková povinnosť. Zaplatil v roku 2010 preddavky 3-x a v roku 2011 1 -x. V daňovom priznaní za rok 2010 odpočítal preddavky, ktoré zaplatil v roku 2010 a vyšiel mu vysoký preplatok. Nepožiadal o jeho vrátenie, lebo počítal s tým, že v roku 2011 bude mať zisk a toto poznačil aj v daňovom priznaní. Teraz som mu robila daňové priznanie a chcela som mu v ňom odpočítať preddavok, ktorý zaplatil v roku 2011 (ktorý vyplynul z DP r. 2009). Tak by bol musel ešte doplatiť daň. Klient išiel za správkyňou a ona mu povedala, že správne je odpočítať v preddavky, ktoré zaplatil v roku 2010 a vyžiadať preddavok, ktorý zaplatil v roku 2011. Je to správne? Ozaj sa môžu uviesť tie isté preddavky v daňovom priznaní za rok 2010 a znova aj v roku 2011?
    Ospravedlňujem sa, že opakujem svoju otázku. Ale stále som na pochybách, či má správkyňa môjho klienta pravdu? Nemali ste niekto náhodou podobný prípad?

    Preddavky v daňovom priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.