Zavrieť

Porady

Nízky daňový základ

Dobrý deň všetkým, chcela by som sa spýtať vás skúsenejších, či si môžem uplatniť odpočitateľnú položku, aj keď mám velmi nízky daňový základ, konkrétne okolo 700 EUR. V tom prípade pôjdem s daňou na nulu. Nieje to problém? Kúpila som totiž auto a preto mi to tak vychádza. Veľmi pekne ďakujem za každú opoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    ambreda Pozri príspevok
    Práveže zaúčtovala. Celá suma je 3500 EUR a keďže ho rovnomerne odpisujem, zaúčtovala som aj odpis. Teraz neviem, či som to nepokašlala keď som do VOZD účtovala naraz kúpu auta aj odpis.
    Ambreda, pokašlala si to.
    Auto stálo 3500 EUR, čiže ide tu o nákup dlhodobého majetku /nad 1700 EUR/.
    Musíš vystaviť kartu dlhodobého majetku a do výdavkov uplatniť len odpisy.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Ak Ti vznikol nárok na nezdaniteľnú časť základu dane podľa § 11 Zákona od dani z príjmov,môžeš si ju uplatniť aj keď je nízky daňový základ.
    Naposledy upravil tinaM : 15.03.12 at 09:32
    tinaM Trochu so to poopravila vzhľadom na § 11 ods.2 ZDP, aby to nemýlilo ostatných s vysokých základom dane.

    ambreda je offline (nepripojený) ambreda

    ambreda
    tinaM Pozri príspevok
    Ak Ti vznikol nárok na nezdaniteľnú časť základu dane podľa § 11 Zákona od dani z príjmov,môžeš si ju uplatniť aj keď je nízky daňový základ.
    Ak som bola celý rok SZČO a príjmy zo živnosti zdaňované mám 12 551, vzniká mi tento nárok? Ešte raz ďakujem za odpoveď.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Ak základ dane = 18 538 Eur a menej v r. 2011, máš nárok na celú NČ. /podotýkam, že daňový základ a nie celkové zdaniteľné príjmy/

    Trochu som sa pozastavila nad tým, že v príspevku uvádzaš DZ 700 Eur z dôvodu, že si kúpila auto.
    Predpokladám, že sumu na kúpu auta si nezaúčtovala do výdavkov celú?

    ambreda je offline (nepripojený) ambreda

    ambreda
    Práveže zaúčtovala. Celá suma je 3500 EUR a keďže ho rovnomerne odpisujem, zaúčtovala som aj odpis. Teraz neviem, či som to nepokašlala keď som do VOZD účtovala naraz kúpu auta aj odpis.

    ambreda je offline (nepripojený) ambreda

    ambreda
    BOOOže, ďakujem Ti velmi pekne. Kartu dlhodobého mám vystavenú, len som sa v tom akosi strácala, idem si to hneď dať do poriadku. Ešte raz dakujem za záchranu života. ))))
    tinaM Som rada, že som pomohla.

    Nízky daňový základ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.