Zavrieť

Porady

Územný plán, priemerná podlažnosť, IPP max

Na pozemku pred naším domom stavebná firma stavia 2 8-podlažné domy ako nadstavbu nad podzemnými garážami na ktorých už jeden 8 podlažný dom stojí.
Pozemok patrý pod kód regulácie G s kódom funkcie 501, s IPP max 1,8 a priemernou podlažnosťou 6.
Zaujímalo by ma z akých údajov sa vypočítava konkrétna priemerná podlažnosť. Sedliacky rozum mi vraví, že by to malo znamenať, že ak staviam komplex napr. troch budov ako v tomto prípade, tak ich priemerný počet nadzemných podlaží by mal byť maximálne 6. Na okolitých pozemkoch rovnakej kategórie s rovnakým kódom funkcie nie sú žiadne budovy.
Teraz firma žiada zvýšenie na 13 podlaží a od SÚ dostala kladné stanovisko.
Pri zvýšení podlaží však už podľa môjho názoru nespĺňajú IPP - čo obišli spôsobom, že už skolaudovaný dom s príslušnou zastavanou časťou pozemku (ten istý stavebník/projekt, nadstavba rovnakého objektu - pozemky pod stávajúcim domom sú však vyňaté na zvláštny LV a ten nemôže absolútne spĺňať IPP - viď obrázok) nie je zahrnutý do výpočtu IPP.
Ako dotknuté osoby chceme napísať odvolanie na krajský stavebný úrad. Vedel by mi tu niekto poradiť ako to odvolanie čo najlepšie a najpresnejšie sformulovať, prípadne vysvetliť ako sa tá priemerná podlažnosť počíta?
LVvystavba.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Územný plán, priemerná podlažnosť, IPP max

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.