Zavrieť

Porady

Výkazy v JU po prechode z daňovej evidencie

Dobrý deň,
chcel by som sa poradiť, ako mám vypísať prílohy - výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch za rok 2011, keď za roky 2010 a 2009 som si robil iba jednoduchú daňovú evidenciu a tieto výkazy som nezostavoval. Aké údaje mám uviesť za predchádzajúce obdobie? Mám tam dať nuly keďže som výkaz o majetku a záväzkoch nerobil, alebo zistiť konečné zostatky k 31.12. 2010 z daňovej evidencie a uvádzať tie?

Len aby som sa uistil:
Do výkazu o príjoch a výdavkoch dávam konečné zostatku z peňažného denníka k 31.12.2011?
Do výkazu o majetku a záväzkoch dávam hodnotu zásob napr. materiálu z pomocných kníh? Lebo veď do peńažného denníka dávam do výdavkov - materiál aj napr. kúpu takých somarín ako prac. rukavice, olej, štetce... a tie v knihe zásob materiálu neevidujem, to si kupujem keď to potrebujem a hneĎ to spotrebujem.

ďakujem za pomoc, ako to správne vyplniť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    radovan12 je offline (nepripojený) radovan12

    radovan12
    Nikto nevie poradiť,čo dať do predchádzajúceho obdobia, ak som niedol daňovú evidenciu?

    radovan12 je offline (nepripojený) radovan12

    radovan12
    NAOZAJ NIKTO NEVIE????
    Čo sa uvádza za predchádzajúce obdobie, keď som viedol daňovú evidenciu?
    PROSííííííííííííííííííííííí ííííííííím

    alfista je offline (nepripojený) alfista

    alfista
    A poradí mi niekto CO mam dať vo výkaze o majetku a zavezkoch za predchádzajúce účtovné obdobie keď som mal paušál a kúpil som auto mam tam uviesť dlhodobý hmotný majetok?

    Výkazy v JU po prechode z daňovej evidencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.