Zavrieť

Porady

Tinktúra - kde a aký alkohol či lieh kúpiť

Zdravím,

Chcem si spraviť tinktúru pre Rhodiola Rosea /zlatý koreň/. Včera som použil 40% vodku ale mám dojem že to je aj tak málo. Na internet som si prečítal že najlepšie je 80% lieh alebo 55% alkohol. Kde mám kúpiť takýto lieh/alkohol vo väčšom množstve? Napr. chcem 5 litrov.. v lekárniach majú 50ml - heh, zasmial som sa.

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Lieh kupis v chemickych potrebach, ja som chodil v Presporku pri kablovke. Na zomletie na prach je mozne pouzit obycajny mixer. Koren, ci iny material, by som pred mixovanim zmrazil, aby bol krehky.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Ja robím propolisovú tinktúru z 80% liehu. Tu platí, čím vyššie, tým lepšie. Kupujem ho vo Verexe, tam ho majú v 1l fľaši a čo mám obehané, tak najlacnejšie a ešte ak máš aj kartičku do Verexu, tak je to veľmi dobrá cena.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    V zahraničí predávajú 98% špiritus bežne v potravinach , je uložený v regáloch s ostatným alkoholom,

    ešte pred 10 rokmi, to bolo bežné aj u nás, neviem prečo vymizol predaj špiritusu.
    Indeed žeby štát nevedel určiť daň z 98%alkoholu ?
    greenleader Indeed, a ide to objednat zo zahr. internet. obchodu ? :-)

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Ja som počula, že lacno vyjde aj v Poľsku. Ale nemám to overené. Vraveli to priamo Poliaci, keď videli cenu nášho špiritusu.

    greenleader je offline (nepripojený) greenleader

    greenleader
    Podotazka: Aky mlyncek pouzit na material, kedze je to susene a chcem to rozomliet na prasok...

    greenleader je offline (nepripojený) greenleader

    greenleader
    V chemickych potrebach? S takym obchodom som sa este nestretol. Vies to trosku specifikovat - aspon jeden ? Im zavolam/ napisem - som totiz dost odruky Bratislavy.

    Zmrazim, dakujem za radu. Precital som si Herbar od p. Janču - súhlasíš s 1:10 riedením v liehu po dobu 14 dní ? - je to už suché ..

    greenleader je offline (nepripojený) greenleader

    greenleader
    V Poprade sa mi podarilo kupit konzumny lieh 80 od fy VANAPO, Svidnik no len v 0,5l baleni. Ti poliaci su zaujimavi. Mimochodom, ohladom vyroby tinktury, da sa proces nejako urychlit - napr. v lab. podmienkach to robia ako ? Podobne ako my doma - jednoducho odstate na teplom a svetelnom mieste?

    Tinktúra - kde a aký alkohol či lieh kúpiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.