Zavrieť

Porady

Dohodári, prehľad

Ahojte, prosím Vás o radu, správca mi tvrdí, že do mesačného prehľadu za február mám dať nie len dohodárov, ktorým som spravila ročné zúčtovanie za rok 2011, ale aj tých, ktorým som vystavila potvrdenie o príjme.....potvrďte mi niekto prosím, že to tak nemá byť.
Dík
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Veď v časti V. im vyznačíš, že im nebolo vykonané RZD.
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

no veď to, že v hlásení je označené, že mu vykonané nebolo, takže v prehľade nemá byť.....ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V ktorom Hlásení? V ktorom Prehľade?
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

v hlásení o vyučtovaní dane za rok 2011 je, a aj so základom dane a so zrazenými preddavkami a s vyznačením, že mu nebolo vykonané ročné zúčtovanie, ale v prehlade za 02/2012 nie je uvedený.
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

ona mi tvrdí, že počet mien v hlásení by malo byť rovnaké s počtom mien v prehlade za 02/2012...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

szisza Pozri príspevok
v hlásení o vyučtovaní dane za rok 2011 je, a aj so základom dane a so zrazenými preddavkami a s vyznačením, že mu nebolo vykonané ročné zúčtovanie, ale v prehlade za 02/2012 nie je uvedený.

Ak ich neuvedieš v Prehľadoch v r. 2012 , potom Ti ich údaje neprenesie do Hlásenia za 2012. Hlásenie = súčet prehľadov za konkrétne zdaňovacie obdobie. Patria do Prehľadu s vyznačením "N" v r. 7 časti V. Pretože mali vyplatený príjem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

szisza Pozri príspevok
ona mi tvrdí, že počet mien v hlásení by malo byť rovnaké s počtom mien v prehlade za 02/2012...

Ty už robíš Hlásenie za r. 2012? Netreba miešať dva roky.
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

takže ak mám dohodára v roku 2011 napr. február, marec s príjmom, nebolo mu vykonané ročné zúčtovanie a so zamestnancami vysporiadam ročné zúčtovnie v mesiaci 02/2012, tak aj tí dohodári by mali byť teda v prehľade za 02/2012 uvedení? Rozumiem tomu dobre? V hlásení za rok 2011 musia byť uvedení.
Ďakujem
Naposledy upravil szisza : 16.03.12 at 08:16
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

nie, nie hlásenie za rok 2011, práve preto mi to neide do hlavy....
Naposledy upravil szisza : 16.03.12 at 08:19
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Sú tí dohodári ešte v "stave zamestnancov" aj v r. 2012? Ak áno, potom ich treba uvádzať bez ohľadu na RZ.
2 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

nie teraz nie sú, budú až od 04/2012
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

szisza Pozri príspevok
nie teraz nie sú, budú až od 04/2012

To som netušila a asi ani správca . Tzn. sú odhlásení aj zo SP, aktuálne nie sú Vašimi pracovníkmi, takže v Prehľade 2/2012 podľa mňa nemajú figurovať. Už som i ja domotaná, pôjdem hľadať pána Columba.
1 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

:-), takže rozmýšľame rovnako...tiež si myslím, že tam nemajú byť. Bolo mi to veľmi čudné a nechápala som, prečo to tvrdí, už som prečítala všetko o tom a nikde som takéto nenašla. Ešte som potrebovala aby mi to niekto potvrdil. Veď teraz, ak ich prijmeme zasa od 04/2012, tak v prehľade za 04/2012 budú, a potom v hlásení za rok 2012 tiež budú.....no už prestanem, myslím si, že máme pravdu. Ďakujem ešte raz!
S
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Osobne budem rada, ak ešte niekto prispeje - kto mal podobný prípad a nemal reklamáciu.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Trochu je to zmätočné.
Ak si mala dohodárov,ktorí mali príjem v 2,3/2011 a odvtedy už nič, urobila si im potvrdenia o príjme a žiadne RZD za 2011, tak sa majú ocitnúť v hlásení za rok 2011, ale nemajú sa prečo ocitnúť v prehľade za 2/2012. Ak v 2/2012 nemajú ani príjem, ani im nebolo robené RZD, aký dôvod by mal byť, aby boli v prehľade za 2/12?

Podľa mňa ani keď niekomu (dohoda, zamestnanec) bolo robené RZD 2011, ale už v r.2012 nemá dohodu ani prac.pomer, teda žiadne príjmy (okrem vyrovnania dane za rok 2012. či už preplatkom alebo nedoplatkom), tak nie je dôvod, aby bol uvedený v prehľade v r.2012. Bude uvedený iba v hlásení za r.2011. Či nie?
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, ja som mala pred pár rokmi žienku, ktorá skončila PP 31.12. a požiadala o doplatenie DB za predch. rok. Tak ju mi dalo do Hlásenia predch. roka do časti V. a v Prehľade za 1.Q nasl. roka bola započítaná suma doplateného DB na druhej strane....lenže vtedy ešte neexistovala v Prehľadoch tá časť V.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

To chápem, lebo tam išlo o doplatok už v tom novom roku, aj v prehľade napr.2/12 sa v sumárnej časti prejaví vykonané RZD 2011, ale aby bol ten zamestnanec v časti V...?
Ani sama teraz neviem, čo mi do prehľadu za 2/12 do V.časti uviedlo MRP, musím kuknúť večer...
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Ja riešim ten istý problém. Zamestnanci, ktorí už nie sú v stave v 02/2012 ale robila som im iba RZD za r.2011 sa podľa všetkého nemajú ocitnúť v mesačnom prehľade za 02/2012 ? Do mesačného prehľadu sa majú uvádzať iba zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vyplatil zdaniteľné príjmy zo ZČ za vykazovaný mesiac ? Chápem to tak správne ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V poučení je len toto:

Príloha sa vyplní podľa predtlače v špecifikácii za všetkých zamestnancov, ktorým za vykazovaný kalendárny mesiac zamestnávateľ vyplatil zdaniteľný príjem zo závislej činnosti v peňažnej a v nepeňažnej forme. V. časť prehľadu sa vyplní aj v prípade, ak uplatnením nezdaniteľnej časti základu dane zamestnancovi matematicky nevznikne povinnosť platenia (zamestnávateľovi povinnosť odvedenia) preddavku na daň z príjmov zo závislej činnosti.
---------
A v časti V. sa u žiadneho zamestnanca neuvádza výsledok RZ.

0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Mne to vychádza tak, že ak som bývalému zamestnancovi vykonala iba RZD za r.2011 ktorého výsledok bol 0 alebo preplatok, tak ho do mesačného prehľadu za 02/2012 neuvediem, ak som vykonala RZD a doplácala som DB tak ho do prehľadu uvediem. Skúste ma opraviť ak sa mýlim ! Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať