Zavrieť

Porady

Dohodári, prehľad

Ahojte, prosím Vás o radu, správca mi tvrdí, že do mesačného prehľadu za február mám dať nie len dohodárov, ktorým som spravila ročné zúčtovanie za rok 2011, ale aj tých, ktorým som vystavila potvrdenie o príjme.....potvrďte mi niekto prosím, že to tak nemá byť.
Dík
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No. Podľa textu v I.časti, r.5 ....vrátane vyplateného a vybratého bonusu z RZ... suma v r. 5 časti I. by sa mala rovnať súčtu r. 8 v časti V. Takže tam zamestnanec s doplateným DB byť musí (podľa mňa).

Pre výsledok RZD v časti V. nemáme okienko, máme tam pre odídeného zamestnanca iba "A" alebo "N". Výsledok RZD je však v časti I. napočítaný za všetkých, ktorým sa RZ urobilo.

A fčul babo raď !
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Ak som bývalému zamestnancovi doplácala DB v RZD za r. 2011, tak ho do prehľadu uvediem a bývalým zamestnancom, ktorým som vykonala RZD a vyplatila som im iba preplatky, tých tam neuvediem však som im vo februári nevyplatila žiadny príjem a výsledok RZD sa v časti V. neuvázda, iba si či sa ne/vykonalo RZD, takže výsledok nie je s čím skontrolovať. Ešte riešim problém, čo so zamestnancami, ktorí boli celý mesiac DPN a nemali žiadny príjem ? Uvádzať ich alebo neuvádzať do mesačného prehľadu ?
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Ale v tom texte poučenia je, že do prehľadu uviesť tých, čo majú zdaniteľný príjem, či už si uplatňujú nezdaniteľnú časť alebo nie.
Ani doplatok RZD ani doplatok DB nie je zdaniteľný príjem, nie? Takže podľa toho by tam takí byť nemali, čo už nie sú zamestnanci v aktuálnom období - tak by som tomu rozumela.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať