Zavrieť

Porady

mesačný obchodnícky výpis AMEX z Vúb banky

prosím vás, viete mi niekto vysvetliť, čo znamená mesačný obchodnícky výpis AMEX, ktorý chodí do firmy z vúb banky ... predošlá účtovníčka ho len zakladala .... teraz som výpisy našla, neviem, čo to je ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    Ak čistá suma z výpisu AMEX je príjmom na účte TB , ide o prijatú tržbu, uhradenú zákazníkom platobnou kartou American express, brutto suma je suma tržby. % provízie je váš poplatok za prípísanie platby /účtujem k bankovým poplatkom/.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Je to tak, že pri platbe inými kartami príde na účet celá tržba a zároveň je vyčíslená "provízia" pre banku - čiže poplatok. Pri platbou AMEX príde na účet už len tržba očistená o poplatok. Takže u tržby Amex musím účtovať v ERP 261/604 a v banke 568/261 + 221/261. A vtedy príde aj výpis z VÚB.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nie, to len založím. Je to pre mňa upozornenie, že suma na výpise z TB je nižšia oproti platbe práve o ten poplatok a treba to na bežnom účte ošetriť .. Ale podnikateľ na to tiež príde, má súpisku z TB a všetkých platbách kartou.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Paula Pozri príspevok
    Je to tak, že pri platbe inými kartami príde na účet celá tržba a zároveň je vyčíslená "provízia" pre banku - čiže poplatok. Pri platbou AMEX príde na účet už len tržba očistená o poplatok. Takže u tržby Amex musím účtovať v ERP 261/604 a v banke 568/261 + 221/261. A vtedy príde aj výpis z VÚB.
    261? nie 315? viď § 49 postupy účtovania od 01.01.2012:
    (5) Na účte 315 - Ostatné pohľadávky sa účtujú ostatné pohľadávky z obchodných vzťahov, napríklad reklamácie voči dodávateľom, nárok na záručný paušál pri prevzatí záväzkov za záručné opravy, pohľadávky z predaja dlhodobého majetku a materiálu. Na ťarchu účtu 315 – Ostatné pohľadávky sa účtuje príjem prostredníctvom elektronickej registračnejpokladnice,30ab) ktorý vzniká úhradou platobnou kartou, a to do času pripísania sumy na bankový účet. Pri pripísaní tejto sumy na bankový účet sa účtuje na ťarchu účtu 221 – Bankové účty so súvzťažným zápisom v prospech účtu 315 – Ostatné pohľadávky.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    nemám ani páru ... či nemá majiteľ náhodou
    vidím na tom výpise dátum, čas, termínál, číslo karty, hrubá suma % provízia čistá suma
    a tá čistá suma chodí na výpise zase z TTB
    doteraz to pani predo mnou účtovala na 261 ... teraz to tam visí a neviem sa toho zbaviť

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    eraz som si ešte všimla: v pravom hornom rohu je AMERICAN EXPRESS v takom čiernom políčku napísané

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja stále nerozumiem tomu, ak zákazníci zaplatia platobnou kartou, tak mesačne mi príde výpis z vúb ... a tá suma sa mi zhoduje s pripísanými platbami na náš bankový účet .... a potom by to znamenalo, že len čisto z kariet american express mi chodí iný výpis? ale prečo platby automaticky banka prevádza na účet v TTB ... fakt tomu nerozumiem

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    kočky, ale nie je mi jasné, že keď máme podnik. účtet vo vVUB, príde mi mesačný obchodnícky výpis AMEX, tieto platby nemám vo výpise z podnikateľ. účtu vo vúb, ale chodia mi na účet v TTB ... prečo len platby z tejto jednej karty chodia do TTB???

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    My máme TB a keď sa stane platba AMEX (niekedy raz za pol roka), vtedy príde aj výpis z VÚB. Tiež nechápem. Asi ten poplatok zhrabne VÚB-ka namiesto TB.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Paula Pozri príspevok
    My máme TB a keď sa stane platba AMEX (niekedy raz za pol roka), vtedy príde aj výpis z VÚB. Tiež nechápem. Asi ten poplatok zhrabne VÚB-ka namiesto TB.
    a vtedy účtuješ výpis z vúb?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    takže ak mám platbu cez terminál napr. 10,-
    účtujem:
    10,- 261 / 602
    výpis obchodníka amex - založím, resp. použijem pri rozúčtovaní výpisu TTB, aby som videla sumu poplatku
    TTB
    8,- 221 / 261
    2,- 568 / 261

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zdravím, ja som dnes zavolala na číslo, ktoré je uvedené na výpise od vub (sumu pripisujú na účet do SLSP) a opýtala som sa, odkiaľ majú naše číslo účtu a mailovú adresu, naša firma nemá žiadnu zmluvu s vub, poskytli mi mailovú adresu kam napísať a informovať sa....
    Mimochodom, účtovala som tom mínus 261/211 a potom 221/261, ale zatiaľ mám len 2 prípady takejto platby, chápala som to tak, že klient nám zaplatil kartou a dennú uzávierku účtujem 211/604 všetko, teda kartou, šekom,bodmi a potom si to upravím
    Naposledy upravil JM1968 : 06.06.12 at 11:56

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    JM1968 Pozri príspevok
    Zdravím, ja som dnes zavolala na číslo, ktoré je uvedené na výpise od vub (sumu pripisujú na účet do SLSP) a opýtala som sa, odkiaľ majú naše číslo účtu a mailovú adresu, naša firma nemá žiadnu zmluvu s vub, poskytli mi mailovú adresu kam napísať a informovať sa....
    Mimochodom, účtovala som tom mínus 261/211 a potom 221/261, ale zatiaľ mám len 2 prípady takejto platby, chápala som to tak, že klient nám zaplatil kartou a dennú uzávierku účtujem 211/604 všetko, teda kartou, šekom,bodmi a potom si to upravím
    Takže záhada vyriešená, majiteľ si spomenul, že "voľakedy dávno"uzavrel zmluvu s american espress, čiže ona poskytla údaje VUB.Pekný deň všetkým

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.