Zavrieť

Porady

Prosim o radu mudre hlavicky...

Dobry vecer, tak si dovolujem poprosit o radu mudre hlavicky...uplatnujem si pausalne vydavky a v auguste 2011 som ukoncil zivnost...vsetky faktury mam uhradene aj ked niektore po datume zrusenia zivnosti-co som dal do prijmov zo zivnosti...z toho uplatnujem 40 % pausalne vydavky a zaplatene odvody za 8 mesiacov -aj ked boli uhradene po zruseni zivnosti,teda posledy mesiac...je to spravne?
a dalsia otazka mam zo Sp potvrdenie o dlznom poistnom...musim upravit o dané odvody v DP zaklad dane? ine pohladavky,zaväzky a zasoby nemam...

velmi pekne dakujem za odpovede..cely den tu citam rozne temy a mam pocit,ze sa len zamotavam..

s pozdravom Riki
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

máš to dobré.....
3 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

dakujem velmi pekne..to bola rychlost..len neviem co s tymi odvodmi do SP?
0 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

podotykam,ze su neuhradene...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nič, môžeš si ich dať do výdavkov za rok 2011 z dôvodu ukončenia ŽO .....
odporúčam zaplatiť, pretože ťa príde navštíviť exekútor.....
1 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

mam dohodnuty splatkovy...ale riesim to ako? znizim v DP zaklad alebo zahrnam do vydavkov k pausalu? inak dakujem za trpezlivost nejak sa motam...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

do výdavkov k paušálu.......
0 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

super..dakujem..len ma matie,ze to je vyssia suma a ze nie su uhradene....dakujem,dakujem,dakujem
0 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

teda ak mam byt presnejsi 1300,-€
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
No ja neviem....Pred mesiacom tu bola táto situácia rozoberaná. V JÚ sa po ukončení živnosti vysporiadajú všetky neuhradené pohľadávky a záväzky k poslednému dňu trvania živnosti ID v rámci uzávierkových operácií. Pri paušálnych výdajoch sa záväzky uhradené po ukončení živnosti nevysporiadavajú nijako ( nevstupujú do ZD ) a uhradené pohľadávky po dátume ukončenia živnosti sa nekrátie 40-imi %, ale sa v plnej výške uvádzajú na r. 41 DP typ B, čiže zvyšujú ZD dane v plnej výške.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

otázka Pozri príspevok
No ja neviem....Pred mesiacom tu bola táto situácia rozoberaná. V JÚ sa po ukončení živnosti vysporiadajú všetky neuhradené pohľadávky a záväzky k poslednému dňu trvania živnosti ID v rámci uzávierkových operácií. Pri paušálnych výdajoch sa záväzky uhradené po ukončení živnosti nevysporiadavajú nijako ( nevstupujú do ZD ) a uhradené pohľadávky po dátume ukončenia živnosti sa nekrátie 40-imi %, ale sa v plnej výške uvádzajú na r. 41 DP typ B, čiže zvyšujú ZD dane v plnej výške.
a veď tu nikto opak netrvrdí..
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Riki0 Pozri príspevok
Dobry vecer, tak si dovolujem poprosit o radu mudre hlavicky...uplatnujem si pausalne vydavky a v auguste 2011 som ukoncil zivnost...vsetky faktury mam uhradene aj ked niektore po datume zrusenia zivnosti-co som dal do prijmov zo zivnosti...z toho uplatnujem 40 % pausalne vydavky a zaplatene odvody za 8 mesiacov -aj ked boli uhradene po zruseni zivnosti,teda posledy mesiac...je to spravne?
a dalsia otazka mam zo Sp potvrdenie o dlznom poistnom...musim upravit o dané odvody v DP zaklad dane? ine pohladavky,zaväzky a zasoby nemam...

velmi pekne dakujem za odpovede..cely den tu citam rozne temy a mam pocit,ze sa len zamotavam..

s pozdravom Riki
Chápem to tak, že mal pohľadávky vyplatené aj po ukončení živnosti a tie tiež krátil 40-imi %.....
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

otázka Pozri príspevok
Chápem to tak, že mal pohľadávky vyplatené aj po ukončení živnosti a tie tiež krátil 40-imi %.....
nie, on uplatňuje z príjmov 40% paušálne výdavky..
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ano, ale tie čo mal vyplatené po ukončení živnosti, by nemal ponížiť o 40%.
0 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

dakujem vsetkym ..prestudovane niekolko x...mam hlavu ako melon...:-) na akom rieseni sa teda zhoduju mudre hlavicky ???
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

veď odpoveď si už dostal od Mila123..
0 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

este raz dakujem vsetkym za vas cas...a prepacte na mna treba po lopate...
takze prijmy -vsetky uhradene faktury do ukoncenia zivnosti - 40% pausalne vydavky a vsetky odvody/ aj tie neuhradene?
a zvysne faktury uhradene po ukonceni zivnosti riesim priamo v DP?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ešte raz vvšetkým ďakujem za vysvetlenie a vyvedenie ma z môjho omylu.....
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Chcem sa ujistiť keď je ukončená živnosť 28.1.2011 - paušálne výdavky- tak dávam odvody do výdajov aj keď boli zaplatené až v apríli -
tretí mesiac po ukončení živnosti

díky
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

nikto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať