Zavrieť

Porady

rodičovský a zamestnanie

Chcela by som vedieť ak chcem po materskej po pol roku pracovať, som zamestnaná od r.2002 a po pol roku by som chcela pracovať, budem poberať rodič.príspevok a ako to budem riešiť u zamestnávateľa ak som zamestnaná na prac.zmluvu mám príjem napr.14000Sk a teraz chcem byť iba na polov.úväzok alebo dohodu, musí sa predchádz.zmluva zrušiť,alebo to môžem robiť na dohodu?Lebo tú zmluvu by som nechcela zrušiť.Ako to bude riešené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana
    Chcela by som vedieť ak chcem po materskej po pol roku pracovať, som zamestnaná od r.2002 a po pol roku by som chcela pracovať, budem poberať rodič.príspevok a ako to budem riešiť u zamestnávateľa ak som zamestnaná na prac.zmluvu mám príjem napr.14000Sk a teraz chcem byť iba na polov.úväzok alebo dohodu, musí sa predchádz.zmluva zrušiť,alebo to môžem robiť na dohodu?Lebo tú zmluvu by som nechcela zrušiť.Ako to bude riešené?
    Zamestnávateľ s Tebou spíše dodatok k PZ, kde sa uvedie skrátený PČ, tvoja mzda , prípadne iné náležitosti. Nič nerušíš, predchádzajúca PZ bude platiť s novým dodatkom.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Len vieš to by som práve nechcela dodatok lebo teraz mám plat 14000 a na polovičný budem robiť za 8000 a keď nastúpim riadne do zamestnania a nebude mi chcieť dať tých 14000Sk

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana
    Len vieš to by som práve nechcela dodatok lebo teraz mám plat 14000 a na polovičný budem robiť za 8000 a keď nastúpim riadne do zamestnania a nebude mi chcieť dať tých 14000Sk
    Ak chceš na polovičný tak to inak nejde, kedže si mala za 8 hodín 14000.-, uvidíš možno, že plat Ti nezníži, ale pochybujem. Veď si to všetko viete upraviť v zmene PZ( napíšete obdobie platnosti dodatku).

    rodičovský a zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.