Zavrieť

Porady

Odvody dane z príjmu.

Prosím vás, ja sa chcem opýtať na váš názor, musia odvádzať farári / duchovní dane z príjmu? a z ktorého príjmu konkrétne? z príspevkov na bývanie, elektrinu, plyn, električenku, telefón? - 20%? lebo v bývalej práci medzi farármi mi účtovnička nevedela povedať presne a farárova manželka odmietla platiť za električenku a telefón, ale nie u každého to bolo tak, preto sa pýtam, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Janina12 Pozri príspevok
    Prosím vás, ja sa chcem opýtať na váš názor, musia odvádzať farári / duchovní dane z príjmu? a z ktorého príjmu konkrétne? z príspevkov na bývanie, elektrinu, plyn, električenku, telefón? - 20%? lebo v bývalej práci medzi farármi mi účtovnička nevedela povedať presne a farárova manželka odmietla platiť za električenku a telefón, ale nie u každého to bolo tak, preto sa pýtam, ďakujem.
    ...už si tu rýpala:

    13.03.12 16:27
    Janina12

    Junior MemberČlenom od09.03.12Príspevky23Súhlasov:
    5pochváliť

    Re: Otázka ?

    Oliwa, už je to budúcno, asi pred rokom, ale aj tak by to podľa mňa nemalo byť a ja ho nechcem súdiť, ale keď som povedala, že sa to nemá, tak ma vysmiali, tak to tiež nie je s kostolným poriadkom...a vtedy som aj riešila veci, ako farári a dane z príjmov, ale keďže som s tým len pomáhala tak som nevedela čo všetko to zahŕňa, ako napr. daň z príspevkov na byt, telefón, električenku, elektrinu, ale to som si nebola istá, a účtovníčka tiež, aj keď neviem, či ju odviedli nakoniec, ale to už nie je moja starosť, len príspevky na telefón som vymazala, lebo mi bolo povedané, že to tam nepatrí, ale je to nefér, lebo, ostatným som to nemala vymazať, je to nespravodlivé...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....choď radšej spať, alebo sa obráť na nejakých predstavených svojej cirkvi.....tu už asi stačilo.....

    Janina12 je offline (nepripojený) Janina12

    Janina12
    [no, len vtedy mi k tomu nikto nič nepovedal, preto som sa pýtala zas a keď ten farár je sám predstavený? a ostatných očividne nezaujíma môj názor

    Odvody dane z príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.