Zavrieť

Porady

Auto na úver a DPH

Dobrý deň poraďáci,už ste mi veľakrát pomohli tak dôfam aj teraz.
Môj problém: SZČO kúpil auto cez Quatrocar-Zmluva a zmluva o zabezpečení. Predávajúci vystavil fa na sumu 2304,-s DPH uhradenú v hotovosti. Môžem si túto DPH odpočítať?
Ale nie je mi jasná tá druhá časť DPH,nemal by mi dať fa aj na druhú časť, veď jemu peniaze pošlú z Quatrocaru a SZČO spláca úver quatrocaru. Jedná sa o sumu 3496,- s DPH?
Auto odpisujem 4 roky zo sumy 5800,-? Do sumy na odpisovanie nedávam úroky-čiže náklady spojené s poskytnutím úveru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    malta Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,už ste mi veľakrát pomohli tak dôfam aj teraz.
    Môj problém: SZČO kúpil auto cez Quatrocar-Zmluva a zmluva o zabezpečení. Predávajúci vystavil fa na sumu 2304,-s DPH uhradenú v hotovosti. Môžem si túto DPH odpočítať?
    Ale nie je mi jasná tá druhá časť DPH,nemal by mi dať fa aj na druhú časť, veď jemu peniaze pošlú z Quatrocaru a SZČO spláca úver quatrocaru. Jedná sa o sumu 3496,- s DPH?
    Auto odpisujem 4 roky zo sumy 5800,-? Do sumy na odpisovanie nedávam úroky-čiže náklady spojené s poskytnutím úveru?
    Ja keď som mala auto na úver, prišla mi faktúra na plnú sumu od predajcu vrátane celej DPH, uplatnila som si DPH a zaplatila som mu 50 % sumy a na zbytok som mala úver z leasingovej spoločnosti. Leasingová spoločnosť zaplatila zbytok faktúry predajcovi a ja splácam leasingovej spoločnosti úver. Úroky s poskytnutím úveru sa nemusia dať do obstarávacej ceny auta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.