Zavrieť

Porady

DzP FO

Ahojte, chcem sa uistiť v niektorých veciach, tak Vás prosím o odpoveď:

- do základu dane daňovníka (manžel - FO) sa dávky v nezamestnanosti nezapočítavajú
- do príjmov manželky na určenie NČZD na manželku daňovníka sa rodičovský príspevok nezapočítava
- do príjmov manželky na určenie NČZD na manželku daňovníka sa materská započítava

Rozumiem tomu správne? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana0264 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa uistiť v niektorých veciach, tak Vás prosím o odpoveď:

    - do základu dane daňovníka (manžel - FO) sa dávky v nezamestnanosti nezapočítavajú
    - do príjmov manželky na určenie NČZD na manželku daňovníka sa rodičovský príspevok nezapočítava
    - do príjmov manželky na určenie NČZD na manželku daňovníka sa materská započítava

    Rozumiem tomu správne? Ďakujem.
    Správne.

    zuzana0264 je offline (nepripojený) zuzana0264

    zuzana0264
    ešte jedna otázočka, to potvrdenie o vyplatených dávkach v nezamestnanosti a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku potom k daňovému priznaniu neprikladám?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana0264 Pozri príspevok
    ešte jedna otázočka, to potvrdenie o vyplatených dávkach v nezamestnanosti a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku potom k daňovému priznaniu neprikladám?
    Nie, neprikladáš.

    zuzana0264 je offline (nepripojený) zuzana0264

    zuzana0264
    Chcem sa ešte spýtať...
    V denníku SME som čítala, že: "Vlastným príjmom je akýkoľvek hrubý príjem okrem štátnych sociálnych dávok. Do vlastných príjmov sa počíta napríklad príjem z dohody, podpora v nezamestnanosti, starobný dôchodok, príjmy z podnikania neznížené o výdavky, no napríklad aj materské."
    Moja otázka znie: kedy sa podpora v nezamestnanosti teda počíta. Nerozumiem. Počíta sa teda či nie?
    Ďakujem moc.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzana0264 Pozri príspevok
    Chcem sa ešte spýtať...
    V denníku SME som čítala, že: "Vlastným príjmom je akýkoľvek hrubý príjem okrem štátnych sociálnych dávok. Do vlastných príjmov sa počíta napríklad príjem z dohody, podpora v nezamestnanosti, starobný dôchodok, príjmy z podnikania neznížené o výdavky, no napríklad aj materské."
    Moja otázka znie: kedy sa podpora v nezamestnanosti teda počíta. Nerozumiem. Počíta sa teda či nie?
    Ďakujem moc.
    Zuzanka, pýtaš sa na vlastný príjem manžela/ky ? Lebo informácia z tlače je správna, len jej treba správne rozumieť.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zuzana0264 Pozri príspevok
    Chcem sa ešte spýtať...
    V denníku SME som čítala, že: "Vlastným príjmom je akýkoľvek hrubý príjem okrem štátnych sociálnych dávok. Do vlastných príjmov sa počíta napríklad príjem z dohody, podpora v nezamestnanosti, starobný dôchodok, príjmy z podnikania neznížené o výdavky, no napríklad aj materské."
    Moja otázka znie: kedy sa podpora v nezamestnanosti teda počíta. Toto sa počíta ak si chce partner uplatniť NCZD. Teda príklad... manželia, žena prišla o prácu ale dostáva podporu. Ona si urobí DP ale podporu nezapočítať do príjmu .
    Jej manžel si chce uplatniť jej časť NCZD .. tak od sumy 3559,30 odráta príjem zo zamestnania odráta výšku podpory výšku nemocenských dávok a čo mu ostane tak to si môže uplatniť.

    Teda ak mng. zarobila 500 eur na dohodu, podporu dostala 1500 eur a počas marodky dostala 1000 eur .. tak jej manžel si vypočíta sumu takto 3559,30-500-1500-1000 = 559,30 eur.
    Nerozumiem. Počíta sa teda či nie?
    Ďakujem moc.
    v texte.

    zuzana0264 je offline (nepripojený) zuzana0264

    zuzana0264
    aha už tomu rozumiem... do základu dane daňovníka sa podpora v nezamestnanosti nezapočítava, ale do príjmu manželky na určenie NČZD áno. Zasa som o niečo múdrejšia. Ďakujem pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.