Zavrieť

Porady

SZČO a práca v ČR

Dobrý deň, potrebujem poradiť ako vyplniť daňové priznanie typu B. Prečítala som veľa príspevkov ale väčšinou som našla typ A. Je osoba, ktorá má slovenskú živnosť od 26.7.2011, do vtedy nebol nikde evidovaný /ani na UP/. Mal príjmy len z ČR a to 137345 ČZK. Bola by som rada, ak by sa našiel taký dobrý človiečik, ktorý by mi napísal do ktorého riadku čo treba napísať. Mooooooooooooooooooc dakujem za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    darecek21 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť ako vyplniť daňové priznanie typu B. Prečítala som veľa príspevkov ale väčšinou som našla typ A. Je osoba, ktorá má slovenskú živnosť od 26.7.2011, do vtedy nebol nikde evidovaný /ani na UP/. Mal príjmy len z ČR a to 137345 ČZK. Bola by som rada, ak by sa našiel taký dobrý človiečik, ktorý by mi napísal do ktorého riadku čo treba napísať. Mooooooooooooooooooc dakujem za skorú odpoveď
    ....aký príjem z ČR? Na základe čoho? Máš potvrdenie o príjme? Ak to bolo z riadneho zamestnania, sú to presne tie isté riadky, ako pri DPzPFO A, len sú posunuté, tiež sú ku koncu a logicky majú vyššie číslo....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...čo tu riešiš, čisté príjmy zo živnosti - čo sa týka dane z príjmov

    ....druhá vec je s jeho povinnosťou registrovať sa na DPH.....ale málo info z tohoto tu, čo uvádzaš....

    darecek21 je offline (nepripojený) darecek21

    darecek21
    a čo by si ešte chcel vedieť? Daná osoba si nič neplatí, žiadne odvody ani v SR ani v ČR. Má príjmy len to čo som napísala. Len neviem či to mám jednoducho prepočítať na eurá a napísať do oddielu VI. ako príjmy zo živnosti, uplatniť si výdavky percentom, uplatniť nezdaniteľnú čiastku za celý rok a vypočítať 20% daň? Alebo treba napísať niečo do riadkov 87 až 98?
    tictac7 ...už nič, si účtovník, poznáš zákony, ak niečo potrebuješ, opýtaj sa konkrétne....

    darecek21 je offline (nepripojený) darecek21

    darecek21
    zatiaľ mi nikto konkrétnejšie neporadil, nenájde sa dobrá duša? Ktoré riadky treba vyplniť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.