Zavrieť

Porady

Výrobok alebo tovar?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť:
Spoločnosť nakupuje materiál - železo a nakupuje služby - opracovanie železa. Mám to účtovať ako výrobu, alebo ako nákup a predaj tovaru? Spoločnosť nemá zamestnancov a nemá ani skladové priestory. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Aj ja by som potrebovala radu, že keď kúpim materiál, opracujem ho obrúsim a predávam ako tovar alebo vlastný výrobok? Ďakujem

    Podľa mňa,ak to predávaš ďalej na pr. na faktúru, je to výrobok, ale ak máš vlastnú predajňu, kde to predávaš, malo by to ísť cez aktiváciu na tovar...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    igolki Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť:
    Spoločnosť nakupuje materiál - železo a nakupuje služby - opracovanie železa. Mám to účtovať ako výrobu, alebo ako nákup a predaj tovaru? Spoločnosť nemá zamestnancov a nemá ani skladové priestory. Ďakujem za odpoveď.
    AKo nákup materiálu a služby. A potom poskytuje službu, či?

    igolki je offline (nepripojený) igolki

    igolki
    Ďalej predáva materiál, ale v zmenenej podobe (na tom železe sú nejaké úpravy - napr. otryskovanie, narezanie...) Pri výrobkoch hovorí definícia o vlastnej výrobe (tu sa nakupujú služby), pri tovare hovorí definícia o nezmenenom stave tovaru (tu dochádza k určitej zmene).
    Ešte raz ďakujem za odpoveď.
    lenka_bodorova
    Aj ja by som potrebovala radu, že keď kúpim materiál, opracujem ho obrúsim a predávam ako tovar alebo vlastný výrobok? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Aj ja by som potrebovala radu, že keď kúpim materiál, opracujem ho obrúsim a predávam ako tovar alebo vlastný výrobok? Ďakujem
    Druhá možnosť je správna.

    fof je offline (nepripojený) fof

    fof
    Dobrý den,
    prosím vas o názor, nakupujeme a predavame obkladový materál.. ide o rolky nieco podobne ako tapety..niektore ale rozrezeme na mensie vzorky, napr. 1 rolku na 30 vzoriek a tie potom predavame nasim zmluvnym partnerom...ide o nakup a predaj tovaru alebo nakup materiálu a predaj vyrobku?co si o tom myslite?dakujem.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Ide o nákup a predaj tovaru. Nepoužívaj však termín vzorky, lebo vzorkami je buď vystavený obkladový materiál, ktorý je určený na predvádzacie účely, nie na predaj alebo ide o ukážky obkladového materiálu, zväčša menších rozmerov, ktoré sú určené na darovanie obchodným partnerom z dôvodu podpory predaja.

    fof je offline (nepripojený) fof

    fof
    dakujem za odpoved, a aky nazov by tam mal byt?napr. nazov toho tovaru a rozmer - "tapeta modra rozmer A4" nic ine ma nenapada...tie vzorky - vzorkovniky su vlastne na podporu predaja u obchodných partnerov, len si ich musia kupit nakolko ide o dost drahy material..

    Výrobok alebo tovar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.