Zavrieť

Porady

Zmena spoločníkov, sídla spoločnosti a konateľa v s.r.o. - ako na to?

Ahojte poraďáci,
potreboval by som pomôcť so zmenami v s.r.o. Konkrétne ide o tri zmeny. Firma má momentálne 4 spoločníkov (každý má 25%), kde sú súčasne dvaja spoločníci zároveň konatelia. Zmeny, ktoré chceme vykonať sú:

1. odstránenie dvoch spoločníkov s tým, že ich podiely sa prevedú na zvyšných dvoch bez vyplatenia podielov - takže ostanú už len dvaja spoločníci po 50%

2. jeden z odstránených spoločníkov bol aj konateľ, naďalej však už nebude ani konateľ ani spoločník - čiže firma už bude mať len jedného konateľa

3. zmena sídla spoločnosti

Keďže som sa s týmto ešte nestretol a na rôznych fórach som našiel len podobné situácie, bol by som rád keby ste mi vedeli poradiť postup krok za krokom, resp. ktoré formuláre a dokumenty treba dodať a kým by mali byť overené.

Za radu vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    v zásade potrebujete:

    - rozhodnutie valného zhromaždenia o odvolaní konateľa, zmene sídla a udelení súhlasu na prevod obch. podielov na zostavájúcich dvoch spoločníkov (závisí od znenia spoločenskej zmluvy),
    - 2x zmluvy o prevode obchodného podielu (podpisy overiť)
    - úplné znenie spoločenskej zmluvy podpísané konateľom
    - súhlas vlastníka nehnuteľnosti nového sídla

    Listiny predložíte do obchodného registra spolu s návrhom na zápis zmien + uhradíte súdny poplatok 66 EUR (pri elektronickom podaní 33 EUR).

    Živnostenskému úradu zmenu konateľa a sídla už nemusíte oznamovať.

    Pekný deň.

    Zmena spoločníkov, sídla spoločnosti a konateľa v s.r.o. - ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.