Zavrieť

Porady

Riesite viazanost so ZSE ?

Dobry den,
v poslednej dobe mi od ZSE dochadzaju neustale nejake letaky a ponuky. V ramci jednej ponukaju zlavu do 8 %, aj ked mna by sa sa realne tykala len zlava 4 % - maju to tam odstupnovane v tabulke .... ALE podmienuju to viazanostou na jeden rok... Co si o tom myslite ? Podpisat-nepodpisat alebo nechat to tak ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ja som podpísal. Keď vidím tie príspevky na alternatívnych dodávateľov a viazanosti na 5 rokov, tak rok je v pohode a aj 4% potešia nielen 4%-ných.

    Bizzy je offline (nepripojený) Bizzy

    Bizzy
    ja som bola v podobnej situacii, pozrela som si aj ponuky konkurencie - alternativnych dodavatelov a jednoznacne najnizsia cena mi vysla od energetickeho centra - niekde na nete bola kalkulacka ktora mi to vsetko prepocitala, ak ju najdem, poslem link. najskor by som si porovnala ceny a az potom by som sa viazala a vybrala toho lacnejsieho. pri tejto ponuke ZSE sa mi nepacilo, ze i ked by som sa zaviazala na rok a rozhodla sa ukoncit zmluvu skor, musela by som celu zlavu vratit. islo o zlavu na pol roka a viazanost az na cely rok . nepaci sa mi ze by si ma zaviazali na cely rok a neposkytovali aj na cely rok zlavu.
    ja mam znamych, ktori podpisali u alternativnych a su spokojni .... tak neviem. Nepaci sa mi totiz, ze zlava sice bude 4 %, coz nic-moc, ale iba na pol roka a viazanost je na cely rok .... a niekde v tom dodatku zmluvy, co posielali predpripraveny sa tiez uvadza, ze ked budem chciet zrusit zmluvu skor, tak musim zlavu vratit ,hm ?

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Viazanosť na rok nikoho nezabije. Ceny sa stejne menia spravidla raz ročne... len dajte pozor na to, aby na Vás ku koncu viazanosti neprišli s nejakou fintou, ako viazanosť predĺžia. A takisto je pravdepodobné, že budete musieť nejakú dobu pred koncom viazanosti požiadať u ukončenie zmluvy, inak sa automaticky predĺži o ďalší rok.

    Riesite viazanost so ZSE ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.