Zavrieť

Porady

nova sro na manzelku ktora je na materskej a ja konatel na urade prace

Zdravim,

takze momentalne som SZCO a pracujem z domu ako programator. Chcel by som ale zalozit novu sro kde spolocnicka by bola moja manzelka (ktora je tehotna) momentalne zamestnana na dobu urcitu (do konca roka). Cize ona by bola spolocnicka bez zmluvy a bez odmeny v tejto novej sro a stale do konca roka zamestnana v doterajsom zamestnani a aj na materskej. Ja by som zivnost ukoncil a siel sa registrovat na urad prace no zaroven by som bol konatelom v tej novej sro ale bez odmeny...

Je toto mozne... dostavala by moja manzelka stale matersku a neskor rodicovsky prispevok...a ja podporu v nezamestnanosti (ci ako sa to vola to co dostavate prve 6 mesiace)?

Dakujem
Naposledy upravil matokl : 22.03.12 at 16:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mon je offline (nepripojený) mon

    mon
    Z vlastnej skúsenosti viem poradiť, že momentálne ak chce človek poberať podporu v nezamestnanosti nemôže byť ani spoločník ani konateľ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mon Pozri príspevok
    Z vlastnej skúsenosti viem poradiť, že momentálne ak chce človek poberať podporu v nezamestnanosti nemôže byť ani spoločník ani konateľ.
    Nesúhlasím - len spoločník sa považuje za SZČO pre účely zákona o službách zamestnanosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    matokl, platil si si ako živnostník dobrovolné poistenie v nezamestnanosti? PvN nie je súčasťou povinných odvodov živnostníka.

    matokl je offline (nepripojený) matokl

    matokl
    veronikasad Pozri príspevok
    matokl, platil si si ako živnostník dobrovolné poistenie v nezamestnanosti? PvN nie je súčasťou povinných odvodov živnostníka.
    veronikasad: ano platil

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    matokl Pozri príspevok
    veronikasad: ano platil
    V tom prípade sa môžeš zaevidovať na UP a ako konatelovi ti vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti (ak splňaš podmienku 730 dní dobr.poistenia v nez. v posledných 3 rokoch).

    Manželka by dostávala materské z ochrannej doby zo zamestnania. Potom do dovršenia 3 rokov veku dieťaťa rod. príspevok.

    fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

    fosgeen
    áno, je to v poriadku , žiaden problém nebude mať. Konateľ môže byť v evidencii úradu práce. Nesmie byť spoločníkom.

    nova sro na manzelku ktora je na materskej a ja konatel na urade prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.