Zavrieť

Porady

Vypustenie žumpy - Vie mi niekto poradiť prosím?

mtvm mtvm

mtvm je offline (nepripojený) mtvm

máme doma žumpu,no je cca 31 m od ulice a auto,ktoré by nám mohlo vytiahnuť žumpu sa mi do dvora nedostane,a ani nemá tolko hadíc.Môžem žumpu vypustiť do záhrady? ďakujem
Naposledy upravil Dav : 23.03.12 at 08:29
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

nemôžeš žumpu vypustiť do záhrady.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

v žiadnom prípade......a potom na chemikaliách budeš pestovať zeleninu?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

To su také kontroverzné témy,

niekto ti ponukne RIEŠENIE , že ako to spraviť

potom sem nabehnú zelení ekologickí aktivisti, čo byvajú v paneláku a o živote na dedine nemajú ani bledomodrý šajn
a začnú sa oháňať zákonmi, vyhláškami a inými blbosťami

teda rozhodne by som nepisal verejne o tom,že chcem niekde vypustiť obsah žumpy

Ak je to tak ako píšeš , tak si kup kalové čerpadlo+hadice a obsah žumpy vypúšťaj na roľu,len za daždivého počasia

jednak sa zriedia dážďom splašky a jednak za dažďa ludia nechodia po vonku, a tak ťa nikto nespozoruje

a nebude sa starať ,čo robíš.
2 0
mtvm mtvm

mtvm je offline (nepripojený) mtvm

no ja by som aj zavolala auto na vytiahnutie žumpy,teda volala som ale nemaju hadice iba 14 m a ja potrebujem 30m a čo sa týka špehovania,tak to je ten problém,náš súsed špehuje cez okno hore skoro stále ako sa niečo šuchne u nás. Iba som chcela vedieť či je to zakázané,nakoľko voľakedy to polo povolené,teda ľudia to bežne robili.kúpila som už čerpadlo,no pokiaľ je to zakázané tak nemám ako vytiahnuť žumpu. chcela som kúpiť aj hadice ale vraj auto nevytiahne tých 30m vzdialenosť.peniaze na pripojenie do mestskej kanalizácie nemám a tak hľadám dáke riešenie radu,už som chorá z tej žumpy.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak to by ma zaujimalo ako sa to riesilo doteraz.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Špehujúci sused je lepší ako 1000 € alarm
0 0
mmmm1 mmmm1

mmmm1 je offline (nepripojený) mmmm1

ako to, že sa ti do dvora nedostane auto? a keby horelo, tak ti požiarnici budú 30m kývať?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mmmm1 Pozri príspevok
ako to, že sa ti do dvora nedostane auto? a keby horelo, tak ti požiarnici budú 30m kývať?
Tak budú hasiť ako v Tatrách. Z helikoptéry.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mtvm Pozri príspevok
máme doma žumpu,no je cca 31 m od ulice a auto,ktoré by nám mohlo vytiahnuť žumpu sa mi do dvora nedostane,a ani nemá tolko hadíc.Môžem žumpu vypustiť do záhrady? ďakujem
Vies si predstavit, ze by vsetci susedia pustali svoje vykaly do zahrad? Ved by ste v tom smrade zachvilu nemohli vydrzat. O inych nasledkoch ani nehovoriac...

Asi ti do buducna ine nezostava,len urobit novu zumpu,aby si mal pristup pre fekalne vozidlo.
Urcite ta to vyjde lacnejsie,ako pokuta od hygieny, ci ziv.prostredia
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mmmm1 Pozri príspevok
ako to, že sa ti do dvora nedostane auto? a keby horelo, tak ti požiarnici budú 30m kývať?
hasici maju take kotuciky co sa volaju hadica. A voda sa ovela lepsie tlaci ako taha. Hlavne ked je v tej hadici vzduch.
Naposledy upravil alltracboy : 23.03.12 at 15:08 Dôvod: grammar nazi
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alltracboy Pozri príspevok
poziarnici maju take kotuciky co sa volaju ze hadica. A voda sa ovela lepsie tlaci ako taha. Hlavne ked je v tej hadici vzduch.
Už nemáme požiarnikov, už sú len hasiči, od slova hasiť, nie od slova požiar.( to bolo teda oslovenie)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Tweety Pozri príspevok
Už nemáme požiarnikov, už sú len hasiči, od slova hasiť, nie od slova požiar.( to bolo teda oslovenie)
myslíš - súdruh požiarnik ?
0 0
mtvm mtvm

mtvm je offline (nepripojený) mtvm

1.hasiči majú dosť dlhé hadice.Okrem toho mám doma hasičskú hadicu takže dočiahne aj dozadu.
2.všetci susedia vypúšťaju žumpy za kolaje podkopali sa, ale v´daka za humor už som na šla pomoc.
3. doteraz sa nepoužívala preto sa to neriešilo,iba teraz sme začali používať stavbu v zadu,kde je žumpa,mi sme to nestavali tak trefeno.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

mtvm Pozri príspevok
no ja by som aj zavolala auto na vytiahnutie žumpy,teda volala som ale nemaju hadice iba 14 m a ja potrebujem 30m a čo sa týka špehovania,tak to je ten problém,náš súsed špehuje cez okno hore skoro stále ako sa niečo šuchne u nás. Iba som chcela vedieť či je to zakázané,nakoľko voľakedy to polo povolené,teda ľudia to bežne robili.kúpila som už čerpadlo,no pokiaľ je to zakázané tak nemám ako vytiahnuť žumpu. chcela som kúpiť aj hadice ale vraj auto nevytiahne tých 30m vzdialenosť.peniaze na pripojenie do mestskej kanalizácie nemám a tak hľadám dáke riešenie radu,už som chorá z tej žumpy.
veď ak máš svoje kalové čerpadlo a dosť dlhé hadice, tak vieš vytiahnuť žumpu priamo do fekálneho auta, stačí ak vodič otvorí poklop hore na cisterne.
síce by to trvalo dlhšie, ako keď ťahá žumpu auto, ale dá sa to.
Naposledy upravil jahoszmsk : 23.03.12 at 17:53 Dôvod: Upravil.
1 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Mila123 Pozri príspevok
v žiadnom prípade......a potom na chemikaliách budeš pestovať zeleninu?
si asi ešte nevidela, ako vytiahnutú žumpu fekálny voz vypúšťa na pole na dedine. a potom sa tam veselo pestuje zelenina.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

jahoszmsk Pozri príspevok
si asi ešte nevidela, ako vytiahnutú žumpu fekálny voz vypúšťa na pole na dedine. a potom sa tam veselo pestuje zelenina.
Bohužiaľ aj to je realita,no nie všade.Mal by to voziť do čističky
0 0
mtvm mtvm

mtvm je offline (nepripojený) mtvm

ano to som sa dozvedela že čerpadlo môžem použiť do fekálneho auta
alebo
BIO TABLETY 6 ks Baktérie do žumpy a kanalizácií čo som čítala na nete je to 100 funkčné a vraj to povoluje aj životné prostredie
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

no stou kanalizáciou je drobný problém, za ňu sa totiž platí.....ak si tam len tak natiahneš hadice a budeš vypúšťať, udajú ťa skorej ako na to pole....
za domom máš rolu, alebo máš možnosť len do záhrady?
ako nenechaj sa tu moc vylakať , obsah žumpy nie je odpad zo slovnaftu, role to len prospeje....a ked sa ťahá obyčajným čerpadlom, aj tak vytiahneš len vodu, ten hustý "poklad"ostane na dne....
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

ale baktérie v bio tabletách asi nerozkladajú dusičnany obsiahnuté v mydlách a saponátoch. takže na záhradku pod zeleninu asi nevhodné.
"Dusičnany (NO3)
V malom množstve sú dusičnany takpovediac všadeprítomné na Zemi, nakoľko sú súčasťou tzv. dusíkového cyklu. Bohužiaľ, vplyvom hnojenia liadkovými hnojivami, únikom odpadových vôd zo žúmp či septikov, organických hnojív atď. sa dusičnany stali v súčasnej dobe vážnou hrozbou všetkých studní a vrtov. Ich zdravotné riziko spočíva v tom, že sa môžu v tráviacom trakte premieňať na tzv. nitrosamíny, ktoré sú podozrivé z karcinogénneho účinku. Limitná hodnota 50 mg/l bola navrhnutá na základe predpokladu, že spotrebujeme denne 2 l vody (ako priamym pitím, tak cez ostatné jedlo). U kojencov je používaná limitná hodnota 15 mg/l, ktorá vyplýva z toho, že kojenci nie sú schopní rozkladať methemoglobín, ktorý vzniká z v krvi premenou hemoglobínu (sprostredkujúceho zásobovanie tela kyslíkom) pri prítomnosti dusičnanov a dusitanov. Vysoká hladina methemoglobínu spôsobuje tzv. zmodrenie tela u kojencov (príznak neokysličenej krvi) a možné udusenie."
Naposledy upravil jahoszmsk : 23.03.12 at 18:41 Dôvod: Doplnil.
2 0
mtvm mtvm

mtvm je offline (nepripojený) mtvm

písali,že aj mydla a saponaty to ničí,ale tu nemôžeme mať záhradu,nakoľko tu sú časté záplavy spodnej vody,ja ani nik na okolo už cca 6 rokov nepestujeme zeleninu,nič.Vraj týto tabety sú 100 ekologické a zničia všetky baktérie... tak neviem.okrem toho že to čerpadlo mi tiež poradili.Ok ešte raz vďaka všetkým čo sa zapojili
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať