Zavrieť

Porady

Bolesti v driekovej časti chrbtice

Mám veľké bolest v krížoch.Bola som na MR a nález znie.Paramdiálna hernia disku L5/S1 vpravo s disrupciou fibrozneho anulu,hernia komprimuje durálny vak a miešny koreň L5 vpravo,báza hernie 11mm,hrniácia 3,4mm,spondylartropatia bilat.+edém synovie vpravo.Vie mi to prosím vás niekto preložiť do ľudskej reči?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Maťa 435 Pozri príspevok
    Mám veľké bolest v krížoch.Bola som na MR a nález znie.Paramediálna hernia disku - pretrhnutý disk, platnička L5/S1 - medzi 5. driekovým a 1. krížovým stavcom vpravo s disrupciou fibrozneho anulu (obsah pretrhnutej platničky sa tlačí von),hernia komprimuje - utlláča, tlačí na durálny vak a miešny koreň L5 vpravo ("nervy" vychádzajúce v pravo z 5. driekového stavca),báza hernie 11mm,herniácia 3,4mm - rozmery, koľko ti to z pretrhnutého vaku "vyčuhuje",spondylartropatia (porucha, poškodenie kĺbov stavcov) bilat. (na obidvoch stranách) +edém (opuch) synovie vpravo.Vie mi to prosím vás niekto preložiť do ľudskej reči?Ďakujem
    http://www.vertebroplastika.sk/anato...nicky-a-nervy/
    Medzi každými dvoma susednými stavcami je umiestnená medzistavcová platnička. Ide o rôsolovitú štruktúru, ktorá umožňuje vzájomné pohyby medzi stavcami a zároveň tlmí nárazy medzi nimi. Okrem platničiek sú stavce medzi sebou pospájané veľkým množstvom dlhých a krátkych väzov, ktorá dodávajú chrbtici pevnosť.
    Aktívne pohyby chrbtice zase zabezpečujú svaly. Chrbtica, podobne ako iné časti tela, napríklad koleno alebo lakeť, obsahuje aj drobné kĺby. Spolu s platničkou umožňujú pohyby medzi stavcami všetkými smermi v správnom rozsahu.
    Bližšie o bolestiach chrbta - v pôvodno popise od Maťi ide o "výhřez meziobratlové ploténky"
    http://www.volny.cz/novacka/clanky/clanek1.htm

    Bolesti v driekovej časti chrbtice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.