Zavrieť

Porady

Kryokomora a bolesti chrbtice

Vyskúšali ste vy, alebo niekoho koho poznáte účinky kryokomory pri bolestiach chrbtice. Ak áno aké máte pocity?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bianka117 Pozri príspevok
    Vyskúšali ste vy, alebo niekoho koho poznáte účinky kryokomory pri bolestiach chrbtice. Ak áno aké máte pocity?
    .... je tam strašnáááá zima. Na chrbticu je lepšie plávanie.
    Mozno by bolo lepsie skusit lokalnu kryoterapiu. Absolvovala som ju sice na rameno, ale v podstate to je asi jedno. Dalo sa to vydrzat, ale bolaaaaaaaaa zimaaaaaaa. Neviem posudit, ci kryoterapia pomaha (ja totiz nemam len bolesti, ale hlavne "znicene" rameno cakajuce na operaciu), mne nepomohla. Ludia, s kt. som sa stretla si vsak pochvalovali.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Pri bolestiach chrbtice je vhodnejšia kalenetika alebo Pilates a masáže,samotná kryokomora pri tejto indikácii neurobí zázraky.

    kajasla je offline (nepripojený) kajasla

    kajasla
    tiez myslim, že kryokomorora neurobi zazraky. Momentalne riesim problemy s chrbticou a to konkretne povyskakovane stavce. Bolo my poradene, ze su na to dobry lekary, ktory davaju dokopy sportovcov. Vedia rychlo napravit co treba. Dobre ohlasy som pocula aj na akupunkturu.

    danse je offline (nepripojený) danse

    danse
    Ahojte,

    na bolesti chrbtice odporucam z vlastnej skusenosti Pilates cvicenie, ale urcite, hlavne zo zaciatku v skupine pod vedenim vyskoleneho instruktora. Lebo aj ja som najprv cvicila podla knihy, DVD, ale az ked som to skusila v skupine, no je to "ine kafe" a uz po 3-4 hodinach som citila zlepsenie. Ak aj mate poskodenu chrbticu, vyskoleni pracovnici (uz co viem, tak sa pouziva v rehabilitacii toto cvicenie) Vam urobia program na mieru. A je to velmi prijemne cvicenie, ja cvicim na podlozke, ale da sa cvicit aj na strojoch a to uz je trosku dynamickejsie, ale aj efektivnejsie asi.
    Na chrbticu zamerana internetova stranka, s ktorou mam velmi dobre skusenosti: www.pomocky.sk.

    katamama je offline (nepripojený) katamama

    katamama
    Zaujímalo by ma, ako to celé prebieha v kryokomore, prosím viacej napíšte o svojich skúsenostiach s touto liečebnou formou. Tiež napíšte ako vám to pomohlo a na čo, či natrvalo alebo čiastočne.A nie sú nejaké kontraindikácie pri ktorých by sa indikácia kryokomory nedoporučovala, prípadne sa vôbec nesmie poskytnúť. Mám totiž absolvovať toto liečenie a rada mám dopredu jasno čo ma čaká...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    katamama Pozri príspevok
    Zaujímalo by ma, ako to celé prebieha v kryokomore, prosím viacej napíšte o svojich skúsenostiach s touto liečebnou formou. Tiež napíšte ako vám to pomohlo a na čo, či natrvalo alebo čiastočne.A nie sú nejaké kontraindikácie pri ktorých by sa indikácia kryokomory nedoporučovala, prípadne sa vôbec nesmie poskytnúť. Mám totiž absolvovať toto liečenie a rada mám dopredu jasno čo ma čaká...
    Stačí sa trošku poobzerať na internete, inštrukcií nájdeš neúrekom:

    http://www.darcek-prekvapenie.sk/sk/...ecba-mrazom-3/

    http://www.uzisito.sk/KRYOKOMORA-a%9...30-C_g207.html

    http://www.tempus.sk/podpora/sportov...ss/kryokomora/

    http://www.sclerosis-multiplex.sk/fo...8&pageNumber=0

    Kryokomora a bolesti chrbtice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.