Zavrieť

Porady

záhrada a pes

dávame do poriadku záhradu od základu a máme 50 kilového psa, ktorý si občas zahrabe , občas mu nejaký kvietok zachutí..... má niekto skúsenosti, čo je vhodné posadiť do takej záhrady, aby vydržala a hlavne aký trávnik?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Trávnik ihriskový. A ani ten nevydrží všade. Čo sa týka rastliniek, záleží to od toho, či máš sučku alebo psa. Ale vo všeobecnosti, radšej zabudni na všetko tujovité. Psí moč pošle do zabudnutia tuje i cyprušteky.

    daniela1978 je offline (nepripojený) daniela1978

    daniela1978
    máme psa. tuje máme popri plote a veru, že nejako žltnú. čo som mala skalku, tak všetky kvietky mi pekne odtrhol a doniesol pred dvere, levandula mu chutí tuším najviac
    sisima no zlatý hafan, ked ti kvietky nosí k nohám )))

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    daniela1978 Pozri príspevok
    máme psa. tuje máme popri plote a veru, že nejako žltnú. čo som mala skalku, tak všetky kvietky mi pekne odtrhol a doniesol pred dvere, levandula mu chutí tuším najviac
    Ďakujem Ti, to som sa dobre zasmiala. No máš psa záhradníka, čo už. Ja mám sučku a psa. Sučka je v pohode, pes je záhradník. Prežilo len to, čo stihlo narásť do 1 roka. Vajgélie, tavole a tavolníky, trávy okrem jednej, čo ju "vykopal" deň pred tým, ako začalo mrznúť ...

    daniela1978 je offline (nepripojený) daniela1978

    daniela1978
    no ja som bezradná, neviem, vôbec, čo si môžem dovoliť zasadiť, bez toho aby si to náš fešák všimol......s nejakými kvetinami ani nepočítam, to by som mala každý deň pred dverami kytice hlavne o ten trávnik mi ide, aby prežil, lebo občas tam aj hodí potrebu, keď nie sme doma......čo už s ním, aj tak je miláčik

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Hlavne nekupovat kvety a kry,ktore su jedovate.
    Zahony,alebo zivy plot z tuji je vhodne ohradit nizkym pletivom-ohradkou.
    Tuje su haklive na psi moc hlavne ked su mlade, neskor im to vadi menej.
    Travnik je samozrejme haklivy tiez po vyysadeni,1-2 roky,pokym sa trava dobre zakoreni a rozrastie.
    Ak zakladas zahradu nanovo, tak asi je lepsie ju spociatku ohradit,aby psik vsetko neznicil. vacsie,mohutnejsie rastliny dokazu skor odolat.

    sisima je offline (nepripojený) sisima

    sisima
    náš pes (6-7kg fenka) našťastie nemá potrebu obhrýzať, či hrabať... ale myslím, ze sme ho aj vycvičili, po výsadbe sme ho vždy usmerňovali, čo môže, a čo nie... na hryzenie má hračky, alebo mu sem tam dáme rozhrýzť nejakú kartónovú rolku...
    ale svokrina fenka mala záľubu v ružiach, všetky vždy zlikvidovala, aj ked mali tŕne, a ich pes zase vkuse hrabal, aj hrabe, tiez vyskúšali všetko, pomáha len na noc ho zavrieť v zimnej záhrade... ale tiež sú to maznáci, a už sa s tým naučili žiť, že ich super projektová záhrada uz nikdy nebude čo bývala ))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.