Zavrieť

Porady

Domáci miláčikovia a okrasná záhrada

AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ahojte,

tento rok som sa pustila do zvelaďovania dvora. Porýľovala som, zasadila tujky, trávičku, a tak.

Proti domácim miláčikom (psovi a mačaťu) som kúpila taký zvierací repelent.
Sú to také granulky v sáčku, ktoré sa dajú na stromček alebo pod stromček a potom to psom a mačkám smrdí vraj v okruhu dvoch metrov.

Na psa to zaúčinkovalo, ale tá koťuha krpatá, mača, mi trávičku systematicky vyhrabuje.
Neviete poradiť, ako ju to odnaučiť?
Už rozmýšľam nad tým dať tam nejaké nižšie pletivo alebo čo. Ráno idem so strachom von, že čo zasa bude vyhrabané.

Poraďte ak viete.
Ďakujem.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No pripomenula si mi včerajšok , skoro som nášho miláčika psíka/labradora 12 mes./ dorazila . Predvčerom som si kúpila hrantíky a muškáty , musím poznamenať , že to nebolo lacné , všetko som pekne vysadila a prídem domov z práce a čo nevidím všetky muškáty rozlámané , hrantíky ohryzené , pred vchodom /vstupnými dvermi do domu / kopec zeminy no skoro som až pľakala od jedu ......To som len chcela napísať čo som včera s mojim miláčkom zažila . Ale teraz k veci :

prosím Ťa ako si spomínala ten prípravok , ktorý by si dala pod stromčeky , ako sa presne volá a kde to dostanem kúpiť, vyskúšam to aj ja , lebo máme s tým naším miláčikom problémy , všetko čo sa dá a aj dreviny hryzie a vôbec vyvádza veľmi , už ani tomu neverím , že z toho vyrastie . Každý mi hovorí , že ho to prejde a on sa k ničomu nemá , huncút jeden .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

Zitka mám desaťročnú labradorku a keď sa rozhodne vyhrabať stromček, tak ho vyhrabe. Všetky stromčeky a záhony mám ohradené, napriek tomu, keď to na ňu príde - amen.. Protipsie granulky v sáčku - tiež prosím Alu o názov.
Napriek tomu labrador to je stelesnené dobro a radosť zo života, keď niečo vyvedie odpustím jej za 3 sekundy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Alica , však aj náš má odpustené , ale niekedy sa to nedá vydržať . Pokiaľ sme v práci on je schopný zbombardovať celý dvor . Poprináša pred dvere všelijaké blbosti zo záhrady / napríklad 50 m hadicu na polievanie /a mám niekedy pocit pri mojom príchode domov , že som prišla do dvora k cigánom . No hrúza . Inak je zlatý a snažíme sa to predýchať .
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ja mám stále tu našu koliu v záhrade, a naučil som ju chodiť po chodníkoch. Tiež môže chodiť po tráve. Inak je veľmi slušná a neurobí nič, čo by som sa zlostil. Horšie je s pouličnou zmesou, tá mi robí problémy, manželka urobila peknú predzáhradku a ráno to bolo všetko poničené. Keby som mal brokovnicu, tak by som isto strieľal. Ako sa volá to odpudzovadlo na tých pouličných gulášov?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Zita5
No pripomenula si mi včerajšok , skoro som nášho miláčika psíka/labradora 12 mes./ dorazila . Predvčerom som si kúpila hrantíky a muškáty , musím poznamenať , že to nebolo lacné , všetko som pekne vysadila a prídem domov z práce a čo nevidím všetky muškáty rozlámané , hrantíky ohryzené , pred vchodom /vstupnými dvermi do domu / kopec zeminy no skoro som až pľakala od jedu ......To som len chcela napísať čo som včera s mojim miláčkom zažila . Ale teraz k veci :

prosím Ťa ako si spomínala ten prípravok , ktorý by si dala pod stromčeky , ako sa presne volá a kde to dostanem kúpiť, vyskúšam to aj ja , lebo máme s tým naším miláčikom problémy , všetko čo sa dá a aj dreviny hryzie a vôbec vyvádza veľmi , už ani tomu neverím , že z toho vyrastie . Každý mi hovorí , že ho to prejde a on sa k ničomu nemá , huncút jeden .
Zitka5 to ten váš robí, lebo mu je smutno, to tieto plemená robia a často, treba mu viac pozornosti a zmeny rýchlo nastanú! (máme 3,5 ročného Bionda)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bionda
Zitka5 to ten váš robí, lebo mu je smutno, to tieto plemená robia a často, treba mu viac pozornosti a zmeny rýchlo nastanú! (máme 3,5 ročného Bionda)
Bionda , verím tomu , lebo väčšinu dňa sme celá rodina v práci a on je stále sám a je si pánom situácie. Sme si toho vedomí , niekedy mi ho je veľmi ľúto . Najhoršie je , že máme také zamestnanie , že sme preč z domu ešte aj cez víkend .

Tu kde pracujeme máme vlčiaka , no to je stelesnená dobrota , ale to preto , lebo sme s ním v stálom kontakte . Už som rozmýšľala , že ich dáme spolu , ale neviem čo by to spravilo .
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Neviem teraz presne, ako sa tie granulky volajú, ale stačí zájsť do nejakého záhradkárskeho obchodu a vypýtať si doslova repelent proti psom. Je to v takom neprisevitnom papierovom zelenožltom sáčku, rozmery cca 8x15 cm a vo vnútri sú tri sáčky s granulkami a tri drôtiky. Stojí to 45 sk za celé balenie a vydržať by to malo cca mesiac. Myslím, že to vyrába firma Floraservis.
Psa som s tým odplašila.
Ale čo spravím s tým mačaťom? Ozaj tam mám dať plot? Najhoršie je, že keď ho idem hrešiť, ujde a vykašle sa na mňa...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Zita5 ak máš takú možnosť, treba to skúsiť. Záleží aj to či je pes alebo fenka (ten vlčiak) Neviem, ak ten labradorko má len do roka, je možné, že aj keď je pes podriadi sa psovi. Ale určite by nebolo dobré, hneď pustiť vášho doteritória vlčiakovho, ale niekde na neutrál. pôde skúsiť stretnutie. Je fakt že ak sa znesú, prinesie to obom dosť a dosť sa váš malý aj naučí.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

moja mamina má na mačky odskúšané sušené šupy z citrusových plodov (citróny, pomaranče a mandarinky). Jednoducho to dá na vrch hriadok a čuduj sa svete, mačky obchádzajú jej záhradku zoširoka :O).
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Môj sused to riešil svojsky: do malých flaštičiek dal čpavok a rozvesil na stromčeky. Vyhýbajú sa tomu aj mačky aj psy. Teraz to tam už nemá lebo sa naučili nečurkať na stromčeky. Ale toho jeho psa je mi aj tak ľúto, lebo nemá kde nohu dvihnúť. Náš pes je naučený chodiť po chodníkoch. Horšie je keď si niekto nechá vonku papuče. Tie má veľmi ráda. To ho odnaučiť nevieme.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bionda
Zita5 ak máš takú možnosť, treba to skúsiť. Záleží aj to či je pes alebo fenka (ten vlčiak) Neviem, ak ten labradorko má len do roka, je možné, že aj keď je pes podriadi sa psovi. Ale určite by nebolo dobré, hneď pustiť vášho doteritória vlčiakovho, ale niekde na neutrál. pôde skúsiť stretnutie. Je fakt že ak sa znesú, prinesie to obom dosť a dosť sa váš malý aj naučí.
Bionda , to máme oboch psov . Vyskúšam čo to spraví .
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Skúsim aj šupy aj čpavok. Dúfam, že sa nejak dopracujem k tomu, že aj okraje trávnika budem mať zarastené trávičkou.

Bubika, aj tento môj spomínaný repelent má takú výraznú citrónikovú vôňu zmiešanú so strašným smradom.

Díky za rady!!!!
Teš sa, cica moja, už si nezahrabeš!
0 0
HankaNZ HankaNZ

HankaNZ je offline (nepripojený) HankaNZ

Ja som taký začiatočník na internete a hneď som natrafila na poradu a túto tému. Naozaj som sa zasmiala, pretože som myslela že len ja mám trápenie s našou Akitou. Má dva roky a vždy som považovala ľudí so psami za tak trochu bláznov. A už som aj ja tam. Spomínaný odpudzujúci prípravok ale v spreji jej podľa mňa len zvýšil chuť na trhanie. Naša sa špecializuje výhradne na predložky pred dverami. Kvety a stromčeky jej nevadia a za WC používa výhradne kút zeleninovej záhrady, kvôli čomu jedným skokom prekoná plot. Podľa mojich maličkých skúseností títo naši miláčikovia sú poriadne potvory, pomôže len trpezlivosť a čas. Okamžitá reakcia na nejaký skutok, mne pomáha dvihnutá metla. Ale na mačku? Neviem. Tá ktorú sme mali nehrabala, alebo sme nemali takto upravený dvor? V lete v zime mi však nosila pred vchodové dvere myši. No nebola zlatá? Akita sa zase naučila, keď jej je smutno a vie že sme doma, zazvoniť na zvonček pri dverách a pozerať mi smutno do kuchynského okna, až ju vpustím do kuchyne. Všetky jej neduhy beriem ako daň za to, že nám inak robí radosť.A odnaučila sa Tvoja cica hrabať?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AlaNR
Ahojte,

tento rok som sa pustila do zvelaďovania dvora. Porýľovala som, zasadila tujky, trávičku, a tak.

Proti domácim miláčikom (psovi a mačaťu) som kúpila taký zvierací repelent.
Sú to také granulky v sáčku, ktoré sa dajú na stromček alebo pod stromček a potom to psom a mačkám smrdí vraj v okruhu dvoch metrov.

Na psa to zaúčinkovalo, ale tá koťuha krpatá, mača, mi trávičku systematicky vyhrabuje.
Neviete poradiť, ako ju to odnaučiť?
Už rozmýšľam nad tým dať tam nejaké nižšie pletivo alebo čo. Ráno idem so strachom von, že čo zasa bude vyhrabané.

Poraďte ak viete.
Ďakujem.
Já som tie granule pre psíkov kúpila . Volajú sa STOP PES !!

Pekne sme ich nasypali okolo plota , kde je výsadba drevín . Čakali sme ako zareaguje to naše psíča . No a potvrdil , že granulky sú zrejme klamlivá reklama , pretože on ich všetky vyjedol a nebolo mu vôbec nič .Takže nestihli ani smrdieť .
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Zitka, presne tú istú skúsennosť máme aj my so SToP PES, tiež nám to zožrali.
A ešte niečo, poznáte niekoho, kto má v zahrade psa, mačku, pštrosa, koňa, ovcu, kozu......, že by mal peknú záhradu? Ja bohužiaľ nie. Učiť psov chodiť po chodníku sme už vzdali. Po chodníku chodia, iba keď sa na nich pozeráme. Po mnohoročnej skúsennosti a túžbe mať aspoň trocha peknú záhradu je množstvo plotkov, ale to už nie je záhrada, ale malá zoo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
rosemary
Zitka, presne tú istú skúsennosť máme aj my so SToP PES, tiež nám to zožrali.
A ešte niečo, poznáte niekoho, kto má v zahrade psa, mačku, pštrosa, koňa, ovcu, kozu......, že by mal peknú záhradu? Ja bohužiaľ nie. Učiť psov chodiť po chodníku sme už vzdali. Po chodníku chodia, iba keď sa na nich pozeráme. Po mnohoročnej skúsennosti a túžbe mať aspoň trocha peknú záhradu je množstvo plotkov, ale to už nie je záhrada, ale malá zoo.
Vieš čo no nevadí , že to zožral , aspoň sme sa nasmiali . Ale , keď si predstavím , že ako tá firma na tom prípravku zarába , tak ma ide rozhodiť .Mali by sme žiadať odškodné . Keď sa na....m , tak to pôjdem vrátiť do obchodu a budem žiadať peniaze späť .
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Zita5
Já som tie granule pre psíkov kúpila . Volajú sa STOP PES !!

Pekne sme ich nasypali okolo plota , kde je výsadba drevín . Čakali sme ako zareaguje to naše psíča . No a potvrdil , že granulky sú zrejme klamlivá reklama , pretože on ich všetky vyjedol a nebolo mu vôbec nič .Takže nestihli ani smrdieť .
Tak na tomto sa da len a len zasmiat. SUPER, dúfam že hafan nemal žalúdočné problémy. Moj pes vie ťiež po chodníku chodiť a tam kde je burina si šplape jedna radost ale kde je posadené tak to obchádza, pomohli noviny. Nenaučila som ho burinu žrať a tej je požehnane. No viem že ked chcem mať psa nemôžem mať peknú aj záhradku. Ozaj poradte mi ako dať dohromady mojho psa a nejaku mačku aby neušla z dvora lebo chcem nech mačka chyta myši z ktorých mám ja fóbiu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
McMarti
Tak na tomto sa da len a len zasmiat. SUPER, dúfam že hafan nemal žalúdočné problémy. Moj pes vie ťiež po chodníku chodiť a tam kde je burina si šplape jedna radost ale kde je posadené tak to obchádza, pomohli noviny. Nenaučila som ho burinu žrať a tej je požehnane. No viem že ked chcem mať psa nemôžem mať peknú aj záhradku. Ozaj poradte mi ako dať dohromady mojho psa a nejaku mačku aby neušla z dvora lebo chcem nech mačka chyta myši z ktorých mám ja fóbiu.
Vieš čo McMarti, že sme nespozorovali , že by mal žalúdočné problémy. Práve sme sa čudovali , že čo to je za aromatickú papanicu pre psov . Ale určite je to dobrá rada na podnikanie . Já by som tomu dala názov " DAJ SI PES " a nie STOP PES . Pozoruhodná je na tom cena 250,- Sk, Taká malá krabička .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte som zabudla spomenúť , že takéto granuláty sme kúpili aj pre krtka . No a krtko sa zachoval ako náš peso . Kašle na granule rýpe ďalej .Neprekáža mu nič .
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Zita5
Vieš čo McMarti, že sme nespozorovali , že by mal žalúdočné problémy. Práve sme sa čudovali , že čo to je za aromatickú papanicu pre psov . Ale určite je to dobrá rada na podnikanie . Já by som tomu dala názov " DAJ SI PES " a nie STOP PES . Pozoruhodná je na tom cena 250,- Sk, Taká malá krabička .
Drahé jedlo pár garnul pre psa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať