Zavrieť

Porady

Domáci miláčikovia a okrasná záhrada

AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ahojte,

tento rok som sa pustila do zvelaďovania dvora. Porýľovala som, zasadila tujky, trávičku, a tak.

Proti domácim miláčikom (psovi a mačaťu) som kúpila taký zvierací repelent.
Sú to také granulky v sáčku, ktoré sa dajú na stromček alebo pod stromček a potom to psom a mačkám smrdí vraj v okruhu dvoch metrov.

Na psa to zaúčinkovalo, ale tá koťuha krpatá, mača, mi trávičku systematicky vyhrabuje.
Neviete poradiť, ako ju to odnaučiť?
Už rozmýšľam nad tým dať tam nejaké nižšie pletivo alebo čo. Ráno idem so strachom von, že čo zasa bude vyhrabané.

Poraďte ak viete.
Ďakujem.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Videla som už psíkov s tým golierom. Veď ho to určite svrbí a on si to chúďa nemôže ani poškriabať. Práve preto boli tie tabletky dobré. V noci kým ich dcéra nemala sa neustále mrvila a škriabkala sa, po ich užití bol pokoj a ekzém sa krásne vyhojil. Chválabohu. Ona ho teda mala len v zhyboch ale aj tak to bolo ako pre matku za povinnosť čo najviac uľahčiť dieťatku to bytie, no nie?
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Zitka , neviem čo Vaše psíky papkajú , ale skúste im zmeniť krmivo dostať také lepšie , ktoré je pre šteniatka je dosť drahé , ale čo človek neurobí pre svojich miláčikov a potom aj nejaké vitamínové tablety.Náš labrador dostal psinku už sme mysleli že zdochne, ale volali sme veterinára a dal mu nejaké vitamínové injekcie , céčko som mu kúpila v lekárni a po lyžičkách som rozmrvený davala a prežil hoci doktor povedal, že to neprežije.A tak som aj kocúra zachraňovala , tomu som striekačkou do papuľky dávala acilpirín a tiež prežil. A tak ako radila Elenka , skús tú fialovú vodičku, čo sme kedysi našim deťom čistili "ziabre" keď boli malé. To dobre zasušuje.Bude fialový, ale bude moderný, lebo bude mať fialový preliv.xi xi. Ja napríkad mám alergiu na zlato, keď mám obrúčku tak sa mi hneď spraví ekzém také malé pluzgieriky, potom sa to zväčšuje až to začne mokvať. Mám oslabenú imunitu , som alergička , a mám na to čaje od bylinkárky, ale to som sa moc rozpísala a ani to sem nepatrí. /Pozdravujem psíkov/ Zitka napíš ako to dopadlo.Ešte skúsim niečo zistiť u lekárov a dám Ti vedieť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=Fragaria]Zitka , neviem čo Vaše psíky papkajú , ale skúste im zmeniť krmivo dostať také lepšie , ktoré je pre šteniatka je dosť drahé , ale čo človek neurobí pre svojich miláčikov a potom aj nejaké vitamínové tablety.Náš labrador dostal psinku už sme mysleli že zdochne, ale volali sme veterinára a dal mu nejaké vitamínové injekcie , céčko som mu kúpila v lekárni a po lyžičkách som rozmrvený davala a prežil hoci doktor povedal, že to neprežije.A tak som aj kocúra zachraňovala , tomu som striekačkou do papuľky dávala acilpirín a tiež prežil. A tak ako radila Elenka , skús tú fialovú vodičku, čo sme kedysi našim deťom čistili "ziabre" keď boli malé. To dobre zasušuje.Bude fialový, ale bude moderný, lebo bude mať fialový preliv.xi xi. Ja napríkad mám alergiu na zlato, keď mám obrúčku tak sa mi hneď spraví ekzém také malé pluzgieriky, potom sa to zväčšuje až to začne mokvať. Mám oslabenú imunitu , som alergička , a mám na to čaje od bylinkárky, ale to som sa moc rozpísala a ani to sem nepatrí. /Pozdravujem psíkov/ Zitka napíš ako to dopadlo.Ešte skúsim niečo zistiť u lekárov a dám Ti vedieť.[/quote

Budem veľmi rada , ak niečo skúsiš zistiť aj Ty, dám na Vašu radu ja mu to s tým roztokom zajtra natriem ........stojí to za pokus.Náš veterinár si už nevie dať radu , ten to už ignoruje .Zostalo to len a len na nás .

Ďakujem .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tak ako som spomínala v príspevku 39 , že náš hafan začal utekať pri streľbe vo vojenských kasárňach ...tak dnes sa stala príhoda , a veru neviem čo mám robiť :

náš hafan opäť preskočil plot v záhrade a prešiel k tretím susedom . Prišla pani suseda s malou vnučkou na rukách , celá sa chvela a mojim deťom rozpovedala čo sa stalo ...dieťa má v opatere teraz cez prázdniny ...hralo sa vonku na dvore bola aj ona s ním , zrazu tam prišiel veľký pes/to bol náš/. Naštastie sa nič nestalo .Strašne sa zľakla a utekala k nám do firmy , aby ho išli vziať . Nuž pekne sme sa ospravedlnili a zobrali psa domov .

Neviem skutočne čo máme začať podnikať ........či mám psa niekomu podarovať ....alebo neviem , bojím sa aby sa niečo nestalo...nakoľko to mám ako firemného psa .......a i keby bol len súkromný bojím sa, že niekomu ublíži , síce doteraz sa nič také nestalo ,začínam mať obavu , aby ma niekto nebral na zodpovednosť pre tieto nezbedy nášho psa .Proste neviem .....je mi veľmi ľúto sa s ním rozlúčiť , ale asi nebude iné riešenie .
Psíka máme 9 rokov a neviem si to bez neho predstaviť .


Máte prosím niekto s týmto skúsenosti ?
Naposledy upravil Zita5 : 10.07.06 at 12:14
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Zitka, plot sa nedá nadstaviť? Chudák 9-ročný pes, kam ho chceš dať? I keď chápem tvoj strach, tá zodpovednosť je jednoznačná. Ziaľ tí hafani sú vekom niekedy tvrdohlavejší a svojhlavejší. Známi mali rotwajlera, ktorého museli "na staré kolená" dať do ohrady, lebo "výchovne" napádal aj ich...A ak by sa bolo niečo stalo, neskoro by bolo nad rozliatym mliekom plakať. Ale presa musí byť nejaká možnosť zabrániť mu v utekaní, či nie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
luebchenko
Zitka, plot sa nedá nadstaviť? Chudák 9-ročný pes, kam ho chceš dať? I keď chápem tvoj strach, tá zodpovednosť je jednoznačná. Ziaľ tí hafani sú vekom niekedy tvrdohlavejší a svojhlavejší. Známi mali rotwajlera, ktorého museli "na staré kolená" dať do ohrady, lebo "výchovne" napádal aj ich...A ak by sa bolo niečo stalo, neskoro by bolo nad rozliatym mliekom plakať. Ale presa musí byť nejaká možnosť zabrániť mu v utekaní, či nie?
Však ideme nadstaviť ohradu , ale neviem či to bude účelné ......raz darmo ...bol kľud , ale teraz nejako som nespokojná .Vieš najhoršie je to , že večer keď ideme domov , zostáva sám , síce má pri sebe labradora ...no ale ten je kľudný ..zatiaľ .
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Práve som sa vrátila z lesa , bola som na hubách a zablúdila som až k nejakým oplôtkom, ktoré boli označené , že sú pod el. prúdom a boli tam kravy.No veruže ani medveď sa k nim asi nedostane. Ktovie ako by ho potriaslo. Bŕr čo len pomyslieť mňa už elektrina potriasla , mala som z toho poriadny šok a keď naši chlapi idú niečo babrať v elektrine , ja veruže aj pokričím na nich, nech to nechajú odborníkom.
A možno by taký oplôtok nebol zlý aj na zlodejov.By tí asi jačali , keby ich to triaslo a pes kľudne vo voliere by sa len pozeral.xi xi.
0 0
cheasy2 cheasy2

cheasy2 je offline (nepripojený) cheasy2

Mal som a mám veľa druhov psov, dohromady 8. Najhoršie bolo obdobie rok, rok a pol, potom už dospejú a nerobia nič zlé. Najlepšie sa mi osvedčili sučky, sú kľudnejšie a necikajú kade tade. Najnovšie máme Staforda, to je niečo strašné. Má už skoro rok a pol a stále robí hodnotné škody, nestíham opravovať. Už ani tráva nerastie, lebo ju rozdupe pri behaní. Tou obrovskou papuľou rozhryzie všetko čo je z dreva. Hocičo čo v záhrade vonia to zožerie alebo vykope (ruže, cesnak, kvety, stromčeky...). Má ešte pár mesiacov šancu sa zmeniť, inak pôjde preč.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mal si si kupit sadroveho trpaslika, nie psa!.
0 0
cheasy2 cheasy2

cheasy2 je offline (nepripojený) cheasy2

neporadila si, pretože nikdy som psa nekupoval
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

cheasy2
Mal som a mám veľa druhov psov, dohromady 8. Najhoršie bolo obdobie rok, rok a pol, potom už dospejú a nerobia nič zlé. Najlepšie sa mi osvedčili sučky, sú kľudnejšie a necikajú kade tade. Najnovšie máme Staforda, to je niečo strašné. Má už skoro rok a pol a stále robí hodnotné škody, nestíham opravovať. Už ani tráva nerastie, lebo ju rozdupe pri behaní. Tou obrovskou papuľou rozhryzie všetko čo je z dreva. Hocičo čo v záhrade vonia to zožerie alebo vykope (ruže, cesnak, kvety, stromčeky...). Má ešte pár mesiacov šancu sa zmeniť, inak pôjde preč.
Vsetko je o vychove a uceni psa od malicka.
My sme mali 14 rokov pitbulla,neznicil jedinu kvetinku,chodil iba po chodniku,ked sa chcel hrat,siel sa vyvalat na travnik,ale neznicil.
Okolo nasadenych hriadok stacilo dat na palicky tenky spagat,nikdy neprebehol krizom,ani nepodupal zeleninu...

Teraz mame "utulkacika", tiez mix pitbula,alebo staforda. Tiez robi to, co opisujes.Hocikde jama na travniku,vydupene chodniky,obcas pohryzeny krik...
Ale ten pes trpi separacnou uzkostou,prve dva roky sa mu nikto nevenoval,nebol socializovany, nik ho od malicka neucil co moze a co nie...
Takze teraz beha,uziva si volny pohyb,vyzaduje si pozornost od kohokolvek, kto ide okolo plota, take ma vydupane cesticky.
Teraz sa to postupne trochu zlepsuje, zvyka si,len to potrebuje cas. Okolo kvetin mame palice,aby trochu zabranili zniceniu,pokym trochu skludnie,rozmyslame aspon okolo plotov,kde mame nasadene, dat nejake prenosne nizke plotiky, pokym kvety a kry nenarastu do vacsej vysky.

Pes takto vystraja, ked sa nudi,ked sa dozaduje pozornosti. Ved aj vyhresenie je asi pre neho lepsie,ako samota, ci nuda.
Bullici su temperamentne psiky, ktore potrebuju vela pohybu kazdy den. Viac sa psovi venujte,chodte s nim na dlhe prechadzky,nech sa unavi.
Stafordi a vsetci psy typu -bull, aj ked si to mnoho ludi nemysli, ale su to spolocenske psy,velmi naviazani na svoju rodinu a potrebuju ludsku spolocnost.
Dajte mu pelech na miesto, kde je ruch,kde vas vidi. On bude spokojnejsi a nebude z nudy robit neplechu.
2 0
cheasy2 cheasy2

cheasy2 je offline (nepripojený) cheasy2

Ďakujem za radu (nie ako tá predošlá). Problém je v tom, že robí škody na 2 fázy, t.j. ráno 5-8 a večer 18-23. Prechádzka pomôže na večer aby bola kľudná, ale ráno musí zas do dačoho pichnúť. Začína to s budením ostatných psov, ale tým sa nechce, a tak ju od vrčia, potom začne zveľaďovať záhradu. Pomohlo keď sme jej dávali lisovanú kosť ale je to drahé na každý deň.
Ja nie že mám chodníky ale komplet nemám trávu. Keď sa rozbehne stými veľkými labami tak rýľuje. A paličky, špagáty nízke oplotenie tak to už hej, zábavka pre ňu a ešte viac sa teší keď ju zato hreším. Ako je spoločenská, milá, ľúbi ale musí chápať že nebudem s ňou 8 hodín denne, preto dúfam že s toho vyrastie.
Naposledy upravil cheasy2 : 11.03.15 at 15:22
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aka je stara? Podla casov,ake opisujes, to vyzera, ze v tom case vas nevidi,ale vonku chodia ludia,takze moze to byt tym, ze sa snazi upozornit na seba pozornost z nudy.

Namiesto lisovanej kosti,skuste kupit hruby bavlneny uzol, ten je pevny, http://www.tatrapet.sk/produkty/spag...-26-30cm-1549/ alebo "umelu" kost z tvrdenej gumy. S tou sa zahra,moze hryzt,zaroven si cisti zuby. Pozri napr. tu" dentalna kost" http://www.tatrapet.sk/produkty/kost...ie-zubov-1534/.
Obe tieto hracky su vhodne aj na silne hryzenie,mam odskusane. Piskacie hracky radsej nekupuj,to moze viest u citlivych psikov k zavislosti.

Este jedna vec ma zarazila. Neviem, kde byvas,ale vo vacsine oblasti SK su noci stale mrazive. Bulici nemaju hrubu hustu srst,aby stravili mrazive noci vonku. Nerozmyslal si, dat jej pelech v zime na noc dovnutra? Zachranil by si travnik,psik by sa pokojne v teple vyspal celu noc,urcite by to uvital...a hlavne, nemrzol by. Ten dlhodoby pobyt v mraze,sa moze u psika neskor prejavit v podobe chorych klbov a nachladnuti .Hlavne na klby su tieto psy velmi haklive.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať