Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy

Vedel by mi, prosim, niekto poradit ako postupovat v takomto pripade: V minulosti som sa stal partnerom istej spolocnosti, s ktorou som mal spisanu mandatnu zmluvu. V jednom bode zmluvy bola vycislena pokuta(5000EUR) v pripade nedodrzania nejakych podmienok ako aj nemoznost spoluprace s inou spolocnostou obchodujucou tym istym systemom a s tym istym sortimentom. Tato spolocnost po roku fungovania odisla z obchodneho sidla nevedno kam... Po case som poslal postou doporucene vypoved, ktora mi vsak samozrejme prisla spat, nakolko nebol najdeny adresat. (mam to uschovane neotvorene s potvrdenim z posty). Potom som sa dal na spolupracu s inou firmou zaoberajucou sa presne tym istym obchodom( i sortimentom) ako ta prva. Zaujima ma, ci je mozne povazovat vypoved resp. odstupenie od zmluvy za pravoplatne, pretoze firma podla ORSR stale existuje, avsak nema sidlo a majitelka je z Rakuska(podla ORSR). Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.