Zavrieť

Porady

SZCO a materska dovolenka

Pekny vecer, chcela by som sa opytat, moze si zena na materskej otvorit zivnost a mat prijmy z podnikania? Kedze je na materskej plati si ZP ? Co sa tyka odvodov do SP prvy rok nemusi platit? Z toho vypliva, ze min. prvy rok nemusi platit ziadne odvody? Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    saabinna Pozri príspevok
    Pekny vecer, chcela by som sa opytat, moze si zena na materskej otvorit zivnost a mat prijmy z podnikania? Kedze je na materskej plati si ZP ? Co sa tyka odvodov do SP prvy rok nemusi platit? Z toho vypliva, ze min. prvy rok nemusi platit ziadne odvody? Dakujem za rady.
    Z akého nem.poistenia jej vznikol nárok na materské ?

    saabinna je offline (nepripojený) saabinna

    saabinna
    veronikasad Pozri príspevok
    Z akého nem.poistenia jej vznikol nárok na materské ?
    Zo soc. poistenia: Nemocenská dávka, poskytovaná z dôvodu tehotenstva alebo starostlivosti o narodené dieťa.





    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    saabinna Pozri príspevok
    Zo soc. poistenia: Nemocenská dávka, poskytovaná z dôvodu tehotenstva alebo starostlivosti o narodené dieťa.
    To mi je úplne jasné, ale pýtala som sa, či bola pred nástupom na materskú zamestnanec, alebo si ho platila ako dobrovolne nem.poistená osoba.

    saabinna je offline (nepripojený) saabinna

    saabinna
    veronikasad Pozri príspevok
    To mi je úplne jasné, ale pýtala som sa, či bola pred nástupom na materskú zamestnanec, alebo si ho platila ako dobrovolne nem.poistená osoba.
    bola zamestnanec....

    saabinna je offline (nepripojený) saabinna

    saabinna
    veronikasad Pozri príspevok
    pracovný pomer trvá ?
    este stale trva....hned po nastupe na matersku chce otvorit zivnost

    druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

    druzstvo81
    Prosím Vás, ja mám trošku opačnú otázku.

    SZČO si platila DNP od 03/2010 do 1/2012, okrem toho platí aj povinné SP (109,07€).
    Začiatkom marca zistila, že je tehotná, predpokladaný termín pôrodu v októbri 2012, takže nástup na materskú august 2012.

    To, že platila do 1/2012 DNP ovplyvní výšku materskej? alebo urobila chybu že sa v januári 2012 odhlásila z platenia DNP? oplatilo by sa jej opätovne prihlásiť a do augusta platiť DNP?
    Dobry den.

    Chcela by som sa opytat, ak by ste mi vedeli poradit. Poberam Matersku a chcela by som si otvorit zivnost. mozem si otvorit zivnost aj popri materskej alebo mam počkat kym mi skonči materska a budem mat rodičovsky prispevok? dalej sa chcem opytat či sa vyška rodičovskeho nebude menit pokial budem vykazovat zisk, a ešte mam jednu otazku ako je to s platenim do zdravotnej poistovne a socialky, pokial som teda na materskej a zaroven vlastne som aj zamestnana stale kedze mam trvaly pracovny pomer na dobu neurčitu. matersku budem poberat zhruba do polky juna. Dakujem za skoru odpoved Lenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.