Zavrieť

Porady

Vypomáhanie na pracovisku bez odmeny

Priateľka na materskej, nepravidelne vypomáha v predajni, niekedy 4 dni do mesiaca, inokedy 1-2 hodiny za týždeň. Odmenu nedostáva, jedná sa len o zaskočenie počas mojej neprítomnosti. Akou zmluvou by sa to patrilo ošetriť v prípade nejakej kontroly, stačila by jednoduchá Príkazná zmluva ? Nerád by som to komplikoval s nulovým pravidelným výkazmi do SP a DÚ, keď žiadne peniaze neplatím.
Samozrejme nechcem nelegálnu prácu ...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    toranor Pozri príspevok
    Priateľka na materskej, nepravidelne vypomáha v predajni, niekedy 4 dni do mesiaca, inokedy 1-2 hodiny za týždeň. Odmenu nedostáva, jedná sa len o zaskočenie počas mojej neprítomnosti. Akou zmluvou by sa to patrilo ošetriť v prípade nejakej kontroly, stačila by jednoduchá Príkazná zmluva ? Nerád by som to komplikoval s nulovým pravidelným výkazmi do SP a DÚ, keď žiadne peniaze neplatím.
    Samozrejme nechcem nelegálnu prácu ...
    Ďakujem.
    Zadarmo zamestnáv. priateľku nemôžeš. Je to závislá činnosť, takže buď PP na KPČ, alebo DoPČ.

    toranor je offline (nepripojený) toranor

    toranor
    Spomínaná príkazná zmluva sa dá len na jednorazovú činnosť ? napr. Prídi a sprav, a koniec. Využívali ju vo veľkom futbalový rozhodcovia.
    Elektronické podávanie prehľadov a hlásenia pre DÚ, cez web už fungujú ?

    Vypomáhanie na pracovisku bez odmeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.