Zavrieť

Porady

príplatky k platu starostu

chcela by som vedieť na aké príplatky k platu má starosta obce nárok? patrí mu príplatok za riadenie prípadne nejaký iný? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zakon 253/1994 Z.z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest

    julinkaf je offline (nepripojený) julinkaf

    julinkaf
    no veď práve, ten zákon o žiadnych príplatkoch nehovorí, je tam len, že OZ môže zvýšiť príp. znížiť plat starostu, ale príplatky sa nespomínajú. pýtam sa preto, lebo náš starosta poberá príplatok za riadenie a že to vraj nemôže. tak ako je to?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    julinkaf Pozri príspevok
    no veď práve, ten zákon o žiadnych príplatkoch nehovorí, je tam len, že OZ môže zvýšiť príp. znížiť plat starostu, ale príplatky sa nespomínajú. pýtam sa preto, lebo náš starosta poberá príplatok za riadenie a že to vraj nemôže. tak ako je to?
    na zaklade akeho § ho pobera? tam treba zistovat - kto mu ho "priklepol" ... co na to kontrolor?


    doplnene:
    priplatok za riadenie bol vo vyssie uvedenom zakone do 1.7.2002, novelou tohto zakona (289/2002) boli tieto priplatky za riadenie zrusene s ucinnostou od 2.7.2002.
    Naposledy upravil avalik : 27.03.12 at 16:43

    julinkaf je offline (nepripojený) julinkaf

    julinkaf
    kontrolór som ja, ale začínajúci, takže sa radím, kde viem. super, teraz to bude musieť starosta všetko vrátiť, paráda, nejde totiž o malú čiastku :-) veľmi pekne Ďakujem za radu.

    príplatky k platu starostu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.