Zavrieť

Porady

!Kniha pohľadávok nesedí s účtom 311 v hlavnej knihe.!

Dobrý deň, zistil som, že kniha pohľadávok je vyššia o 10 000 € ako sú evidované pohľadávky v hlavnej knihe.....čím to môže byť spôsobené ? Prosím pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    tunco: omega nesparuje v saldokonte uhradu s fakturou hoci ju ma priradenu ak je tam napriklad zla analytika... na fakture je 311-100 a na uhrade bude 311-000 tak ti ju do saldokonta vyhodi do neuhradenych s dvoma zapismi... 1. neuhradena faktura a 2. uhrada cez BV v opacnej sume, kt. nebola sparovana... alebo ak bola faktura platena preddavkom a na oductovani preddavku je zla analytika, urobi to to iste... hoci platba tam nahodena je priamo pri uctovani...

    su to detaily, ale treba poznat program v ktorom pracujes, aby si mohol odhalit chyby... ja by som si otvorila ten stary rok a nasla dovod preco ju nenaparovalo... ak bola vlastne uhradena v roku 2009-2010 a prenieslo ti ju do 2011 a tym padom kazi prehlad saldokonta aj pohladavok tak by som ju zakvacila ako "nezahrnat do saldokonta" a "neprenasat do noveho roka" (ale v roku 2011 by som to urobila, isto by som nerobila novy prechod uz) alebo ju natvrdo vymazala... ked proste viem ze to zle taha a ze tam ta faktura nema byt...

    FaLuMa je offline (nepripojený) FaLuMa

    FaLuMa
    najskôr sa stalo to, že nejaká úhrada je zaúčtovaná 2x - kontrola závisí od druhu programu v ktorom sa účtuje

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    treba na ucte najst pohyt 10000tis, kt. nie je naparovany s fakturou... vyhod si knihu analytickej evidencie a pozri si tu sumu ci ti nevisi nenaparovana... alebo ak robis v omege (tusim ze ano) tak si vyhod saldokonto pre ucet 311 "neuhradene" a uvidis ci ti tam nevysi zauctovana platba 10tis ... a hned budes vediet...

    ja si kontrolujem 311 so saldokontom a s knihou pohladavok ... to iste pre 321 ...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    najskôr treba skontrolovať, či to sedí k 1.1.2011

    potom obraty sumárne na účte - a z výsledku treba začať vychádzať.

    A s ohľadom na minulú otázku o nákladoch, daňovom priznaní a hlavnou knihou by som sa ešte raz pozrela, či kontroluješ správne čísla

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Takto, rozdiel je v jednej faktúre z r. 2009. V saldokonte sa nenachádza, ale v prehľade pohľadávok sa nachádza - práve tých 10 000. Avšak keď si rozkliknem faktúru, úhrady spolu činia evidovanú sumu, pritom ale napíše,že úhrady sú o 10 000 menšie. Nerozumiem tomu. Znamená to však, že v HK je to ok, len omega zblbla pri prehľade pohľadávok. Účtovníctvo som prevzal po jednej pani. Účtujem v omege. Nestačí to vyriešiť tak, že zaškrknem neprenášať doklad do r. 2012 a tým pádom mi to v novom roku bude sedieť ?

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Podľa mna by to bolo v poriadku, kedže faktúra je reálne uhradená z účtu, saldo je vyrovnané, akurát neviem z akého dôvodu program nezapočítal do úhrad 10.tis aj ked medzi úhradami to figuruje

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... neskúsiš to opätovne ešte raz zúčtovať? ... úhrady vymazať a opäť spárovať ... alebo si to už skúsila? ...

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    V saldokonte tá faktúra nevystupuje, ani v hlavnej knihe, iba v knihe pohľadávok....analytiku som pozeral, všetko je ok, suma úhrad je v sume faktúr, avšak pri rozkliknutí úhrad mi napíše dole že spolu je to o 10 000 menej. Starý rok neotvorím, nemám k nemu databázu, iba prechod do nového roka,ale samotné účtovanie nie. Zaškrkol som neprenášať do ďalšieho roka, kedže v saldokonte sa nevyskytuje, tak to som zaškrkávať nemusel. Ďakujem za pomoc

    !Kniha pohľadávok nesedí s účtom 311 v hlavnej knihe.!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.