Zavrieť

Porady

KNIHA POHLADAVOK - OMEGA DNI SPLATNOSTI ???? HELP !!!!

Ste tu Omegači?
Som úplne hotová zo zostavy kniha pohľadávok po obdobiach splatnosti-
klient chce vedieť ako mu jedna firma platí. Je jasné vygenerovala som si klienta, všetky pohľadávky a ak chcem vytlačiť zostavu do kolonky dni po splatnosti mi hádže blbosti - resp. počet dní k aktuálnemu dátumu.
Konkrétne:
OF bola splatná 14.1.2006 uhradená 20.1.2006 teda meškala úhrada 6 dní - toto potrebujem mať v zostave!, ale SW mi tam hodí číslo podľa toho aký zadám dátum tlače zostavy - teda nesprávny počet dní úhrady po splatnosti.
Som z toho na nervy - neviete dať návod ako to nastaviť?
Už som prelúskala manuál a mám obavy, že sa to vlastne vôbec nedá !!!!
je to možné????
poteší každá rada
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    posúvam si to ....

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ahoj, Omegu mám len v práci,
    Dá sa tlačiť zostava po obdobiach splatnosti, viem určite,používam, a je to k aktuálnemu dátumu alebo dátumu, ktorý nastavíš.
    Možno tam bude aj iná možnosť, taká akú potrebuješ, vyskúšaj.
    V práci sa ti na to viem pozrieť až v utorok.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lucy
    Ahoj, Omegu mám len v práci, ale mám ten dojem, že sa dá tlačiť zostava po obdobiach splatnosti, viem určite, že je to k aktuálnemu dátumu, ale určite tam bude aj iná možnosť.
    V práci sa ti na to viem pozrieť až v utorok.
    vďaka, kukni to a daj vedieť

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    milá sway... ked si dáš kniha pohľadávok, zadáš si partnera.. dáš si obnov, vygeneruje sa ti zostava... ale máš tam záložku doklady a nastavenia, klikneš si na tie nastavenia a máš tam kolónku hranice lehoty po splatnosti a v lehote splatnosti, tak tam si to nastav..

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    babenko1
    milá sway... ked si dáš kniha pohľadávok, zadáš si partnera.. dáš si obnov, vygeneruje sa ti zostava... ale máš tam záložku doklady a nastavenia, klikneš si na tie nastavenia a máš tam kolónku hranice lehoty po splatnosti a v lehote splatnosti, tak tam si to nastav..
    Ahoj Babenko :p,
    Dík za radu - lenže to bohužiaľ nefunguje, hranice si nastavím, ale ja potrebujem vedieť o každej faktúrke koľko dní meškali a SW berie pre výpočet dní omeškania dátum ktorý zadávam STAV K Dátumu a tam je zrada, lebo ak dám napr. k 28.2.2006 generovať zostavu, tak hoci splatnú fa.4.2.2006 uhradili 22.2.2006 dáva mi v zostave dni omeškania 24 - čo nie je pravda!, lebo meškali len 18 dní - o toto mi ide a neviem to naštelovať, myslím, že sa to ani NEDÁ .
    je to blbé....
    ak na niečo prídeš pošlem kopec lentiliek....

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    a skúšala si ísť aj cez saldo? možno to sa bude dať tam, nie som si istá, pozriem až v práci

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lucy
    a skúšala si ísť aj cez saldo? možno to sa bude dať tam, nie som si istá, pozriem až v práci
    akurát som v ňom, je tam rovnaký princíp, ono to je vymakané na neuhradené pohľadávky, ale na už uhradené to veru zatiaľ asi neurobili.... - dík za radu

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    sway
    akurát som v ňom, je tam rovnaký princíp, ono to je vymakané na neuhradené pohľadávky, ale na už uhradené to veru zatiaľ asi neurobili.... - dík za radu
    Ahoj, myslím, že toto od omegy automaticky nedostaneš, funguje to podľa toho dátumu - Stav k dátumu. Saldo tak isto. Ja by som si takúto zostavu vyexportovala - cez Rich text format /word/ a kolonku dní po splatnosti by som si prepísala podľa podľa toho, kedy to bolo uhradené. Síce je to ručne upravované, ale toto keď vytlačím, môžem to odovzdať klientovi.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Keď už exportovať tak do Excelu,tam keď odpočítava 2 dátumy tak výsledok dáva v počte dní.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bepo
    Keď už exportovať tak do Excelu,tam keď odpočítava 2 dátumy tak výsledok dáva v počte dní.
    .....no Exel by sa dal - ale nie som taký macher aby som mu vedela zadať taký vzorec aby mi vypočítal z dátumou dni...
    (v stĺpci H mám 29.01.2006 v stĺpci AF mám 03.02.2006 a v stĺpci
    I mám 29, ale mala by som tam mať 4)

    ak budeš mať chvíľku, a nie je to moc komplikované ,dáš mi to sem??? - móóóc vďaka.:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.