Zavrieť

Porady

Ktoré tlačivo použiť?

Zdravím.

Mal by som na Vás otázky, prví krát si idem robiť sám DP. prosím budte zhovievavý.

1, mám živnosť, ale mal som za minulý rok aj príjem na dohodu. Ktoré tlačivko použiť? Musím zvlášť urobiť danove aj na živnosť aj na dohodu ( tu bola aj zrazená neaká daň)

2, Smiešna otázka, aký je základ dane, ktorá sa nezdanuje.

Ostatné asi zvládnem... Ďakujem za ochotu a porozumenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Tomu sa vraví odvaha !!! Aj skúsení účtovníci majú niekedy problém správne vyplniť DP, a ty ani neviem základné údaje? Hmmmm.

    Vyplňuješ daňové priznanie typu B, príjem z dohody je podľa § 5 - vyplníš podľa potvrdenia od zamestnávateľa, živnosť je podľa § 6, r.2.

    Pricapím sem základné údaje, to si najprv prečítaj, potom sa pýtaj konkrétne veci, takto s neurčitými otázkami sa ďaleko nedostaneš.
    Ďakujem za odpoveď. Odvahu mám, to viem. Asi mám všetko jasne.
    Len posledná otázka, z dohody som mal zdanený príjem, tú DPH si možem odpočítať z celkoveho, myslím aby mi ju vrátili a pod.... Ďakujem
    DanielaSL DPH?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ndobrovodsky Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Odvahu mám, to viem. Asi mám všetko jasne.
    Len posledná otázka, z dohody som mal zdanený príjem, tú DPH si možem odpočítať z celkoveho, myslím aby mi ju vrátili a pod.... Ďakujem
    Čo chceš aby ti vrátili ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ndobrovodsky Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Odvahu mám, to viem. Asi mám všetko jasne.
    Len posledná otázka, z dohody som mal zdanený príjem, tú DPH si možem odpočítať z celkoveho, myslím aby mi ju vrátili a pod.... Ďakujem
    Mýliš si dve dane, dph a daň z príjmu. Dph (ak si jej platiteľom) uplatnuješ v DP k dph a tá je 20%, a daň z príjmu je 19%, tá je z celkového základu dane, po odpočítaní prípadných preddavkov na daň a po uplatnení NČ.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ndobrovodsky Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Odvahu mám, to viem. Asi mám všetko jasne.
    Len posledná otázka, z dohody som mal zdanený príjem, tú DPH si možem odpočítať z celkoveho, myslím aby mi ju vrátili a pod.... Ďakujem
    noooo, vidíme, že máš v tom jasno.... príjem je zdaňovaný daňou z príjmou, nie DPH.
    Strhnutú daň z dohody si môžeš uplatniť, v DP je to až na konci, na r.109

    Ktoré tlačivo použiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.