Zavrieť

Porady

Pomôžte začínajúcej

Zdravím, som začínajúca účtovníčka - len pár rokov po škole a zisťujem, že realita je trochu iná ako skutočnosť. Prosím, môžete mi niekto poradiť?

FO - podnikateľ používa motorové vozidlo na podnikanie. Auto nie je napísané na neho a cestná daň za rok 2005 nebola zaplatená. Teraz chce odo mňa spraviť DP. Akým spôsobom mu môžem aspoň časť nákladov na benzín dať do výdavkov?

a po druhé... Môže ešte teraz podať daňové priznanie za rok 2006? S tým akože začal auto používať napríklad od februára?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lavina je offline (nepripojený) lavina

    lavina
    ak má podnikateľ zamestnanca, môže mu platiť použitie vlastného vozidla na služobné cesty, vtedy netreba platiť daň z motor.vozidiel. Inak môže podať daňové priznanie dodatočne, zaplatí pokutu 2000 Sk za oneskorené podanie DP a penále za oneskorené zaplatenie cestnej dane za x dní.

    Akinom je offline (nepripojený) Akinom

    Akinom
    Ja osobne som toho názoru, že aj keď používa uvedené auto v kvázi na podnikanie - nemé ho isto zaradené v majetku, nemá zapl.daň nemôže si to uplatňovať ako daň.výdavky. Nemôže si uplatňovať ani náhradu 6,20 na km a ani PHM lebo to nie je jeho auto.
    A keby to chcel musel by si auto prenajať od vlastníka a za auto zaplatiť daň.
    Myslím že sa nemílim. Čo na to ostatní?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozri tu ....

    http://www.porada.sk/t19322-odpisy-a...-nepouiva.html

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    :p :p to teda nie

    Pomôžte začínajúcej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.