Zavrieť

Porady

Kto podáva Výkaz o majetku a záväzkoch

Dobrý deň. Chcem sa len opýtať, či musí každý danovník podať Vykaz o majetku a záväzkoch??Neviem nikde zistiť, kto musí a kto nie. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zákon o účtovníctve

    § 1

    Predmet úpravy
    Na začiatok

    (1) Tento zákon upravuje

    a) rozsah, spôsob a preukázateľnosť vedenia účtovníctva

    1. právnických osôb, 1) ktoré majú sídlo na území Slovenskej republiky,
    2. zahraničných osôb, 2) ak na území Slovenskej republiky podnikajú alebo vykonávajú inú činnosť podľa osobitných predpisov, 3)
    3. fyzických osôb, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú zárobkovú činnosť, ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov podľa osobitného predpisu 4) s výnimkou fyzických osôb, ktoré vedú daňovú evidenciu podľa osobitného predpisu, 4a)
    (2) Osoby podľa odseku 1 písm. a) sa považujú za účtovnú jednotku.

    Príjem podľa §6 odst.2 písm.d) je samostatne zárobková činnosť, pri ktorej preukazuje svoje výdavky na dosiahnutie a udržanie príjmov ....... a zadávateľka píše , že preukazuje výdavky, tým je účtovnou jednotkou.

    Výkazy nepodáva buď pri paušálnych výdavkoch, alebo pri daňovej evidencii.

    Ja som za to , že Výkazy sa podávajú.

    P.S. Jedine, že by som niečo prehliadla...
    Mila123 ja ich podávam, resp. predkladám klientovi......

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    výkaz o M a Z podáva daňovník ktorý uplatňuje skutočne výdavky
    samozrejme je vtedy treba podať aj výkaz o príjmoch a výdavkoch

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Retuska Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcem sa len opýtať, či musí každý danovník podať Vykaz o majetku a záväzkoch??Neviem nikde zistiť, kto musí a kto nie. dakujem
    učtovná jednotka - v JU inak je to aj v poučení k DP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Takže ak ide o zadávateľku Retuska .. tak tam platí (podľa mňa)
    (11) Ak daňovník uplatňuje pri príjmoch uvedených v odseku 3 preukázateľne vynaložené daňové výdavky, vedie počas celého zdaňovacieho obdobia evidenciu o

    a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede,
    b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, ktorý možno odpisovať,
    c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.

    (12) Evidenciu podľa odseku 11 je daňovník povinný uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo daň vyrubiť alebo dodatočne vyrubiť podľa osobitného predpisu.34) tu výkazy netreba
    (13) Ak sa daňovník, ktorý má príjmy podľa odseku 3, rozhodne účtovať v sústave jednoduchého účtovníctva alebo podvojného účtovníctva, aj keď táto povinnosť daňovníkovi nevyplýva z osobitných predpisov, 1) je povinný týmto spôsobom postupovať počas celého zdaňovacieho obdobia. Tu výkazy treba (je UJ)

    Ak ale ide o suzi - ktorá napísala že "uplatňuje skutočné výdavky" ... tak Zitka to presne napísala (musíme veci nazývať presne
    )
    Samozrejme - ak by viedla daňovú evidenciu (podľa odst 14) - tak výkazy netreba





    suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

    suzi22
    Dobry den, prosim Vas ked clovek nie je SZCO (ma len DIČ) a ma prijmy podla §6 ods. 2 pism. d) - z financneho sprostredkovania a uplatnuje preukazatelne vydavky - musi podavat vykazy o prijmoch a majetku? Dakujem

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    suzi22 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim Vas ked clovek nie je SZCO (ma len DIČ) a ma prijmy podla §6 ods. 2 pism. d) - z financneho sprostredkovania a uplatnuje preukazatelne vydavky - musi podavat vykazy o prijmoch a majetku? Dakujem
    nie,
    ak vedie daňovú evidenciu..
    Naposledy upravil ewita888 : 01.04.12 at 12:19 Dôvod: upresnenie

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Alebo nech vedie daňovú evidenciu. To sú tak isto skutočné výdavky a nemusí prikladať výkazy.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    suzi22 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim Vas ked clovek nie je SZCO (ma len DIČ) a ma prijmy podla §6 ods. 2 pism. d) - z financneho sprostredkovania a uplatnuje preukazatelne vydavky - musi podavat vykazy o prijmoch a majetku? Dakujem
    Ale ty si SZČO.

    suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

    suzi22
    ano, prepacte za zle vyjadrenie sa - vediem danovu evidenciu, pretoze je to jednoduchsie a splnam podmienky: vykonavam samost.zarob.cinnost bez zamestnanca, nie som platitelom DPH, prijmy su nizke (maly pocet dokladov) a preukazujem skutocne danove vydavky....dakujem za rozsirenie tejto temy :-)
    Katy a R je po probléme - no a aspoň sme sa povzdelávali ...
    ewita888 ja mám tú gulu.. šak vieš.. :-)

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    suzi22 Pozri príspevok
    ano, prepacte za zle vyjadrenie sa - vediem danovu evidenciu, pretoze je to jednoduchsie a splnam podmienky: vykonavam samost.zarob.cinnost bez zamestnanca, nie som platitelom DPH, prijmy su nizke (maly pocet dokladov) a preukazujem skutocne danove vydavky....dakujem za rozsirenie tejto temy :-)
    jasne, že ideš bez výkazov, na DP zaškrtneš kolónku s § 6 ods. 14.....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    suzi22 Pozri príspevok
    ano, prepacte za zle vyjadrenie sa - vediem danovu evidenciu, pretoze je to jednoduchsie a splnam podmienky: vykonavam samost.zarob.cinnost bez zamestnanca, nie som platitelom DPH, prijmy su nizke (maly pocet dokladov) a preukazujem skutocne danove vydavky....dakujem za rozsirenie tejto temy :-)
    Aspoň vidíte, ako je dôležité presne zadať a špecifikovať zadanie otázky.

    Ešte že ewita má tú vešteckú guľu

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý deň, prosím Vás, ak som počas roka 2011 viedla pre SZČO klasické účtovníctvo, t.j. účtovala som v PD + kniha pohľadávok a záväzkov, ale na konci roka v DP som mu uviedla, že si uplatńoval príjmy podľa ods. 14 a výkazy som mu k DP nepriložila, je to OK?
    Podmienku vedenia daňovej evidencie splňa. Vďaka za odpoveď.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Waauu vďaka za rýchlu a pre mňa kladnú odpoveď. Nečakala som, že mi odpoviete už dnes, keďže je oblievačka.

    P.S. To namiesto oblievania na porade sedíš? Lebo ja áno, popri kávičke.
    uctokrajan ja tiez

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.