Zavrieť

Porady

Variant Kapital

Chcem sa spytat ze v akej sume sa davaju ludia poistit.

Ja som si dal ze ked sa dozijem 60ky, tak dostanem 20 000 eur
V pripade smrti 20 000eur, a ak bude smrt sposobena urazom tak plus 10 000eur, cize dokopy 30 000e.

Toto ma vyjde dokopy na nejakych 32 eur. na 38 rokov.

Mam k tomu este aj pripoistenia ktore su v hodnote 11 eur mesacne, po dobu tych 38 rokov.

Cize dokopy platim 44 eur, ale chcem sa spytat ze na vasom mieste ci to nieje vela platit, lebo som este mlady chalan a momentalne mi to nevadi zaplatit 44 eur, ale ked budem mat 40 rokov, mozno uz nebudem moct si tolko dovolit. Ale zasa co potom v 60ke, dochodky budu male, aeste k tomu ked som zivnostnik teraz.


Pripoistenie sumu 11 eur nechcem menit, ale asi by som chcel znizit tych 32 eur, a samozrejme aj koncova suma by bola mensia. Pytam sa preto , ste tu dospeli ludia co mate rodiny, tak ze ake mate vy poistenie , kolko platite , jedna sa mi o tom , ze nechcem si teraz nabrat "narohy" a potom by som to nemal z coho platit o 10 -20 rokov...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

    sanny237
    PeterKMY Pozri príspevok
    Mam tam o tiu inflaciu , cize je mozne ze ked bude ina inflacia, tak budem platit o par eciek viacej., Len ide mi o to ze teraz to problem nebudem platit 44 eur, ale neviem co bude v buducnosti.
    problém je, že na toto ti nikto neodpovie, pretože nikto nevie, čo bude v budúcnosti
    Poskytujeme služby v oblasti: Poradenstvo pri predaji firmy. Oceňovanie firiem. Tvorba business plánov a finančné analýzy. ...viac pre_podnikanie
    PeterKMY Pozri príspevok
    Cize dokopy platim 44 eur, ale chcem sa spytat ze na vasom mieste ci to nieje vela platit, lebo som este mlady chalan a momentalne mi to nevadi zaplatit 44 eur, ale ked budem mat 40 rokov, mozno uz nebudem moct si tolko dovolit. Ale zasa co potom v 60ke, dochodky budu male, aeste k tomu ked som zivnostnik teraz.
    Ked budes mat 40-50 rokov, potom suma 44 eur nebude ziaden velky peniaz skrz inflaciu (samozrejme ak nemas v zmluve upravu poistneho o inflaciu) Samozrejme aj poistna suma nebude mat tu hodnotu co dnes.

    Len mala poznamka (možno niekomu pomôže pri rozhodovaní aj inym): EU nariadila životným poisťovniam zrovnoprávniť mužov a ženy pri výpočte poistného najneskôr do decembra 2012. Keďže v priemere muži umierajú skôr, tak mali v priemere horšie podmienky životného poistenia ako ženy. EU v tom videla diskrimináciu. V praxi to znamená, že vo všeobecnosti sa ženám oplatí uzavrieť poistenie za starých podmienok (teda do decembra 2012) a mužom, počkať si na nové podmienky. Samozrejme treba zohľadniť individuálne okolnosti každého poisteného a tiež to, že s každým rokom veku sa podmienky postenia zhoršujú.

    PeterKMY je offline (nepripojený) PeterKMY

    PeterKMY
    pre_podnikanie Pozri príspevok
    Ked budes mat 40-50 rokov, potom suma 44 eur nebude ziaden velky peniaz skrz inflaciu (samozrejme ak nemas v zmluve upravu poistneho o inflaciu) Samozrejme aj poistna suma nebude mat tu hodnotu co dnes.

    Len mala poznamka (možno niekomu pomôže pri rozhodovaní aj inym): EU nariadila životným poisťovniam zrovnoprávniť mužov a ženy pri výpočte poistného najneskôr do decembra 2012. Keďže v priemere muži umierajú skôr, tak mali v priemere horšie podmienky životného poistenia ako ženy. EU v tom videla diskrimináciu. V praxi to znamená, že vo všeobecnosti sa ženám oplatí uzavrieť poistenie za starých podmienok (teda do decembra 2012) a mužom, počkať si na nové podmienky. Samozrejme treba zohľadniť individuálne okolnosti každého poisteného a tiež to, že s každým rokom veku sa podmienky postenia zhoršujú.

    Mam tam o tiu inflaciu , cize je mozne ze ked bude ina inflacia, tak budem platit o par eciek viacej., Len ide mi o to ze teraz to problem nebudem platit 44 eur, ale neviem co bude v buducnosti.

    PeterKMY je offline (nepripojený) PeterKMY

    PeterKMY
    sanny237 Pozri príspevok
    problém je, že na toto ti nikto neodpovie, pretože nikto nevie, čo bude v budúcnosti

    To suhlasim, ale aku maju momentalne vysku platenej sumy..., lebo jeden 20 rocny mi povie ze si bude radsej platit menej sporenie na dochodok ,a bude rozmyslat o sporeny az v 40ke a pripoistenie normalne si bude platit, a druhy zasa ze si chce platit viacej na dochodok,aby potom "mal" len 40 rokov platit sa zasa tiez zda vecnost taku sumu.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    no, ja myslím, že akákoľvek suma iná ako 0 eur za životné či úrazové poistky je dosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.