Zavrieť

Porady

ako uctovat bankove uroky a dan z kapit.vynos.?

Mozete mi poradit co mam spravit ked mam na vypise z banky (podnikatelsky ucet zivnostnika) kazde 3 mesiace pripisane uroky a odratanu dan z kapitaloveho vynosu? mam sa tvarit ako keby to tam vobec nebolo lebo uroky su uz zdanene. alebo to mam nejako zauctovat a zdanit?
mam jednoduche uctovnictvo ale aj to je na mna zlozite
a este tam mam poplatky za vypisy a vedenie uctu ale to predpokladam ze si mozem dat normalne do nakladou. ale co s tymi urokmi?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    chandler
    Mozete mi poradit co mam spravit ked mam na vypise z banky (podnikatelsky ucet zivnostnika) kazde 3 mesiace pripisane uroky a odratanu dan z kapitaloveho vynosu? mam sa tvarit ako keby to tam vobec nebolo lebo uroky su uz zdanene. alebo to mam nejako zauctovat a zdanit?
    mam jednoduche uctovnictvo ale aj to je na mna zlozite
    a este tam mam poplatky za vypisy a vedenie uctu ale to predpokladam ze si mozem dat normalne do nakladou. ale co s tymi urokmi?

    dakujem
    Pripísané úroky sú tvoje príjmy OVD, daň výdavok neovplyvň.ZD.Poplatky za výpis-výdavok OZD.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pripadá mi smiešne "tváriť sa" a na základe toho účtovať. Veď to musíš zaúčtovať a musí Ti sedieť zostatok, obraty ....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    chandler
    Mozete mi poradit co mam spravit ked mam na vypise z banky (podnikatelsky ucet zivnostnika) kazde 3 mesiace pripisane uroky a odratanu dan z kapitaloveho vynosu? mam sa tvarit ako keby to tam vobec nebolo lebo uroky su uz zdanene. alebo to mam nejako zauctovat a zdanit?


    Úrok pripísaný na účet - príjem ovplyvňujúci ZD- iný
    Daň účtuješ výdavok banka - oproti zápis výdavky neovplyvňujúce ZD - daň z príjmu

    Túto preddavkovú daň odrátavaš z Tvojej daňovej povinnosti v DP na riadku 95.


    mam jednoduche uctovnictvo ale aj to je na mna zlozite
    a este tam mam poplatky za vypisy a vedenie uctu ale to predpokladam ze si mozem dat normalne do nakladou. ale co s tymi urokmi?

    Účtuješ - prevádzková réžia - členenie bankové poplatky VOZD

    dakujem
    Čítaj v citácii ....................

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    chandler
    dakujem zita, napisala si to tak ze som to pochopil aj ja )
    Odpoveď má byť zrozumiteľná , nie ? Ale nie vždy sa to podarí .

    ako uctovat bankove uroky a dan z kapit.vynos.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.