Zavrieť

Porady

daňové priznanie - poistné zo zahraničia

Udáva sa v daňovom priznaní aj poistné ak bol príjem zo zahraničia- Írska?? Na výplatnej páske je poistné udané, ale ak sa zapíše aj do priznania je potrebné pridať do prílohy všetky kópie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

    ivuska1212
    Dobrý večer, poprosím Vás o radu, robím danové priznanie jednej slečne, ktorá robila minulý rok v Taliansku. Doniesla mi potvrdenie od zamestnávateľa, v ktorom je uvedená suma, koľko zarobila v hrubom a kolko jej bola odvedena daň. Nieje tam uvedené, kolko bolo odvedené na sociálne ani na zdravotné poistenie. Na zálkade tohoto možem do danového priznania r.32 uviesť len hrubú mzdu a na r.33 neuvádzat nič? Alebo si mám vyžiadať výplatné pásky a vypočítať poistné z nich?
    Za skoru odpoved vopred dakuje.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj, aj ja mám také problémy. Ja som si poistné načítala z pásky a dala som ich ako prílohu k DP. Žiadala som aj E104 aj E106 z Talianska, ale som sa nedočkala. Tak len páska mi zostáva.

    daňové priznanie - poistné zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.