Zavrieť

Porady

mám nárok na materskú?

ahojte, prosim, poradte.
Do konca januara 2009 som bola SZCO, kde som si platila povinne nemocenske z minima, plus dobrovolne pripoistenie takmer z maxima. Vtedy som zaroven nastupila na MD. Momentalne poberam rodicovsky prispevok a cakam druhe dieta, kde termin porodu mam v septembri. Nie je mi jasne, ci mam, alebo nemam narok na matersku, a ak ano, tak v akej vyske? Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mickya Pozri príspevok
    to som ani nevedela, ze sa vtedy neplati, lebo ta pani pri okienku sa este cudovala, ze preco to DNP rusim
    Nevznikne ti nárok na materské, lebo keby si sa aj hneď prihlásila na DNP (nedá sa len nem.poistenie, musíš celý balík), nesplníš už podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch.

    Budeš mať nárok na rodičovský príspevok od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodi.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    zivnost som mala pozastavenu do leta 2011 a potom som ju zrusila.
    DNP som platila do 24.1.2009 a na matersku som zaroven nastupila v ten isty den

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mickya Pozri príspevok
    zivnost som mala pozastavenu do leta 2011 a potom som ju zrusila.
    DNP som platila do 24.1.2009 a na matersku som zaroven nastupila v ten isty den
    nie je dôležité dokedy si platila, ale k akemu dátumu si ho zrušila. (počas poberania materského sa DNP neplatí)

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    veronikasad Pozri príspevok
    nie je dôležité dokedy si platila, ale k akemu dátumu si ho zrušila. (počas poberania materského sa DNP neplatí)
    to som ani nevedela, ze sa vtedy neplati, lebo ta pani pri okienku sa este cudovala, ze preco to DNP rusim

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Mickya Pozri príspevok
    to som ani nevedela, ze sa vtedy neplati, lebo ta pani pri okienku sa este cudovala, ze preco to DNP rusim
    tak kedy si DNP zrušila?

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    veronikasad Pozri príspevok
    Nevznikne ti nárok na materské, lebo keby si sa aj hneď prihlásila na DNP (nedá sa len nem.poistenie, musíš celý balík), nesplníš už podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch.

    Budeš mať nárok na rodičovský príspevok od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodi.
    dakujem velmi pekne. Nebolo mi to jasne, kedze ma tam miatla ta veticka za posledne 2 roky

    mám nárok na materskú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.