Zavrieť

Porady

penále a DPH

Dobrý deň,
dostala som penalizačnú faktúru za dodanie materiálu bez potvrdenia s DPH. Je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jaanna Pozri príspevok
    mne sa to nepozdávalo, môžem sa opýtať, kde to má oporu v zákone
    Kde? pozri §2.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    Volala som na daňové riaditeľstvo v sekcii DPH a povedali mi, že penále nepodlieha DPH nakoľko sa jedná o sankciu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jaanna Pozri príspevok
    Volala som na daňové riaditeľstvo v sekcii DPH a povedali mi, že penále nepodlieha DPH nakoľko sa jedná o sankciu
    No vidíš, DÚ iba potvrdil to, že penále nie je predmetom dane. Prečo sa potom pýtaš tu, keď odpovediam neveríš?

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    Tweety, asi sme sa zle pochopili, ale ja tvoju odpoveď č.2 chápem, že ak je fa vystavená s DPH tak podľa tvojho názoru je to správne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ja som to akosi prečítala nesprávne.
    dostala som penalizačnú faktúru za dodanie materiálu bez potvrdenia s DPH. Je to správne?

    Čo znamená to bez potvrdenia s dph? Toto ma trochu zmiatlo. ALe samozrejme, že penále nie je predmetom dane, preto aj tá odvolávka na §2. Ja som tomu rozumela tak, že bez potvrdenia dph, a k tomu som aj odpovedala, že je to správne, pretože dph tam nemá byť.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    asi som to zle sformulovala, to penále bolo za to, že nebolo pri faktúre doložené potvrdenie o dodaní tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.