Zavrieť

Porady

založit sklad alebo nie?

Dobry den chcela by som sa vas spytat, robim prvy krat mojmu tatovi uctovnictvo a nie som este v tom celkom zabehnuta. teraz mu prisla danova povinnost platit az 1000eur(vypocitala stara uctovnicka). Je zivnostnik, ma dodavku a rozvaza tovar (potraviny) ktore si nakupuje. preto by som od vas potrebovala radu
1) co si cca vsetko moze dat do nakladov?
2) a ci by sa mu oplatilo zavies sklad na ten tovar?a ake su podmienky pre zavedenie skladu alebo kde by som sa k nim dostala.
dakujem za reakcie
Naposledy upravil iwuska1 : 31.03.12 at 12:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    iwuska, živnostník nerobí ročné zúčtovanie, živnostník podáva DP typu B. Zrejme stará účtovníčka mu vypočítala (na základe predložených dokladov) daňovú povinnosť 1000€. Uplatňovala mu paušálne výdavky, alebo viedla účtovníctvo ?

    iwuska1 je offline (nepripojený) iwuska1

    iwuska1
    ano ano danovu povinnost viem uz som to opravila nie pausalne vydavky mu neuplatnovala viedla uctovnictvo normalne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    asi mu nedala všetky náklady, alebo je tak ziskový.
    Alebo on nepredložil všetky doklady.
    Možno má vysoký obrat - tržby.
    Ved pracuje aby na tom zarobil. 1000 EUR daň, to je cca 4000 EUR základ dane, k tomu pripočítam nezdaniteľnú čast. takže počas roka pre seba "zarábal" v čistom cca 630 EUR mesačne.
    Myslíš že je to veľa?
    Taká je realita, keby bol zamestnaný, platí daň mesačne, takto sa mu to nazbieralo.

    založit sklad alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.