Zavrieť

Porady

kamene do zakladov

zdravim chystame sa na stavbu bungalovu robim si predbezny rozpocet

vedel by mi niekto poradit, kolko CCA m3 kamenov do zakladov mozem doviezt ak na zaklady pojde CCA 18 m3 betonu?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janyke je offline (nepripojený) Janyke

    Janyke
    Kamenmi v zakladoch sa daju usetrit financie za beton, ale ak si myslim dobre tak cim viac kamenia v zakladoch tym sa zaklady viac oslabuju, nie?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Janyke Pozri príspevok
    Kamenmi v zakladoch sa daju usetrit financie za beton, ale ak si myslim dobre tak cim viac kamenia v zakladoch tym sa zaklady viac oslabuju, nie?
    V 50-tých rokoch a v medzivojnových obdobiach nebolo cementu a stavalo sa takým štýlom,že do základovej špáry sa nabili kamene puckou, a na to stavali .

    Taký dom vydržal len vtedy ak bol postavený v miernom svahu /teda prirodzene odvodňovaný/ ak sa pod základy dostala voda , tak dom ostal celý rozpraskaný a každý roh domu išiel preč svojim smerom....

    edgarx je offline (nepripojený) edgarx

    edgarx
    Kamenivo betonove zaklady oslabuje a ak sa spravne nespoji s betonom tak moze vzniknut problem, lepsie je kombinovat betonovy zaklad so salovacimi tvarnicami pre usporu materialu. Beton si viete pripravit aj svojpomocne cim mozete usetrit na doprave z betonarky ale stavba vam nepojde tak odruky ako s domiesavacom :-)

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Myslite tym strk ci tam hadzat nejake vacsie balvany? Dobre som tu otazku nepochopil.
    Do zeme by som moc salovacie tvarnice nepouzival, pride mi to pracne a vyhodene peniaze pokial vam vykop pekne drzi tvar. DT by som skor pouzil uz na vyvysenie pre sokel, rovna plocha sa da lahko zateplit.
    Co na tom usetris??? pokial mas bungalov tak mas zakladovy pas aspon ja mam v tomto projekte š.0,7 a h.0,3.. co na tom usetrim..akurat si narobim kopu roboty a vsetko sa spomali..a nakoniec nic pozitivne mi to neprinesie...oslabim zaklad..to je vsetko...vypocitaj si kolko na tom usetris a ci sa ti to vobec oplati....za domiesavac das 50.-eur za m3....a zvladnu to dvaja cely pas zaliat a vyrovnat....a kamene budete kolkati davat + ich zohnat, dat na pozemok pripravit...podla mna blbost 1 triedy..

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Tie rozmeri čo si napisal su nejaké divné,pokial viem tak práve bungalovy majú základov jak na....ých.
    Martin1310 Pozri príspevok
    Tie rozmeri čo si napisal su nejaké divné,pokial viem tak práve bungalovy majú základov jak na....ých.
    a preco sa ti to zda divne???... bungalov ma ovela nizsiu hmotnost a nezatazuju tak ako napr. poschodove.....dom bude 8x11 a zakladovy pas bude 0,7x0,3...dalsi dom je 9x9 dvojpodlazny a zaklad je 0,5x0,4.....predtym som mal dvojpodlazny 6x12 a ten uz mal zaklad 0,6x0,8......a tie rozmery zakladov mam namysli prosty beton v hlbke min 0,80m...

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    pre-robertkozich- Aha zle som to pochopil ale aj tak bungalovy čo výdam bývajú odosť večšie čo sa plochy týka 8x11 sa mi zdá málo a tých 0,3 hrubka ,čo ja viem,byť majitel asi by som sa škrabal za uchom pri pohlade na tak tenký základ ale ked je tak,tak OK.Viem že nato asi pôjdu DT a inak aj do nich som videl dávať kamene.
    Martin1310 Pozri príspevok
    pre-robertkozich- Aha zle som to pochopil ale aj tak bungalovy čo výdam bývajú odosť večšie čo sa plochy týka 8x11 sa mi zdá málo a tých 0,3 hrubka ,čo ja viem,byť majitel asi by som sa škrabal za uchom pri pohlade na tak tenký základ ale ked je tak,tak OK.Viem že nato asi pôjdu DT a inak aj do nich som videl dávať kamene.
    Ked ti mam pravdu povedat aj ja som sa cudoval ked som kukal ten projekt zakladov.. ale ked som videl na tom dalsom poschodovom vysku pasu len 0,4..tak sa necudujem...proste tí co to projektuju maju na to vzdelanie a ma to tak byt...ale ja dam 0,4 som sa rozhodol .... aj ked si myslim ze co je v projekte tak to plati podla statiky na 200%

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Vyska zakladoveho pasu je dana tym, ci je to zelezobeton alebo prosty beton. Tym je dany uhol roznosu zatazenia a vyska zakladoveho pasu. Pre namáhanie pody ale podstatnejsia sirka zakladoveho pasu, ta zavisi od zatazenia. Jednopodlazny dom nemusi mat automaticky menej zatazovany zaklad ako dvojpodlazny, zavisi to aj od vzdialenosti nosnych stien, pouzitych materialov atd.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    robertkozich Pozri príspevok
    Co na tom usetris??? pokial mas bungalov tak mas zakladovy pas aspon ja mam v tomto projekte š.0,7 a h.0,3.. co na tom usetrim..akurat si narobim kopu roboty a vsetko sa spomali..a nakoniec nic pozitivne mi to neprinesie...oslabim zaklad..to je vsetko...vypocitaj si kolko na tom usetris a ci sa ti to vobec oplati....za domiesavac das 50.-eur za m3....a zvladnu to dvaja cely pas zaliat a vyrovnat....a kamene budete kolkati davat + ich zohnat, dat na pozemok pripravit...podla mna blbost 1 triedy..
    30 cm hĺbka základového pásu? pekná sranda , ja som pod plot dal 50cm a pod dom 70 , pre istotu.
    pivko Pozri príspevok
    30 cm hĺbka základového pásu? pekná sranda , ja som pod plot dal 50cm a pod dom 70 , pre istotu.
    To je vyska betonu zakladovych pasov nie hlabka vykopu..ak si to tak pochopil....

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    aha , tak potom OK. Však aj ja mám okolo 30-40 /2 schody á 17cm/ nebudem predsa do domu šliapať po 10tich schodoch ,alebo chodiť po rebríku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.